Marty Katz 301-775-8119 studio@m

Eaton vil levere energilagringssystemene

Eaton og AES underskriver allianseavtale om salg av Advancion® energilagringsløsning i Europa, Midtøsten og Afrika

Strømselskapet Eaton og The AES Corporation gjennom datterselskapet AES Energy Storage, har signert en allianseavtale hvor Eaton vil tilby AES’ energilagringsplattform Advancion® som kjernen i sine nettskalerte, integrerte energilagringssystemer.

Løsning skal hjelpe til med administrasjon av infrastrukturer for nettstabilitet og toppbelastning. Avtalen er del av et AES-initiativ med utvalgte, ledende selskaper for å sikre global tilgjengelighet for den prisbelønnede energilagringsplattformen Advancion. Eaton vil levere energilagringssystemene, gi støtte og sikre langsiktig drift direkte til kunder innen kraftforsyning, industri og handel, uavhengige strømprodusenter og leverandører av strømsystemer i Europa, Midtøsten og Afrika (EMEA).

De ambisiøse målene satt av mange land, spesielt innen EU, og senere bekreftet i løpet av FNs klimakonferanse i Paris 2015 (COP21), gir en enda større rolle til fornybare kilder innen strømforsyning, og europeiske land leder an i denne utviklingen.

Energilagring har blitt en nøkkelfaktor i å hjelpe land å administrere både nettstabilitet, etter hvert som fornybare energikilder fortsetter å bli integrert i nettet, og toppbelastning som begrenser behovet for dedikerte kraftverk for å dekke dette behovet, samt å minimere CO2-utslipp. Energilagringsmarkedet går derfor inn i en ny vekstfase, og Navigant Research-prosjekter med mer enn 11 GW energilagringskapasitet vil opprettes årlig i 22 land innen 2020.

«Med over 50 års erfaring med å hjelpe kunder administrere energi og støtte strømleverandører i Europa, Midtøsten og Afrika, har Eaton lang erfaring innen samarbeid med kundene om å automatisere, beskytte og optimere et trygt og kostnadseffektivt strømnett», sa Cyrille Brisson, visepresident for markedsføring i Eatons elektrisitetsvirksomhet i EMEA.

AES gir rimelige og bærekraftige energiløsninger gjennom dets varierte portefølje av leveransevirksomheter og produksjonsanlegg. AES har integrert energilagring i åtte forskjellige strømmarkeder, og AES’ energilagringsløsninger representerer verdens største energilagringsflåte med 116 MW i drift og tre millioner megawattimer levert tjeneste. Advancion drifter nå også den største flåten av avansert energilagring i Europa, med de to nylig fullførte Advancion-matrisene i Nederland og Nord-Irland.

Advancion er den mest utprøvde energilagringsløsningen som er tilgjengelig, og Advancion 4, den nyeste designen som ble introdusert i november 2015, har et bransjeledende, kompakt fotavtrykk, optimert design og et patentert, distribuert kontrollsystem som lar kunder maksimere fortjeneste, redusere driftskostnader og oppnå de høyeste nivåer av systempålitelighet.

Jotun runder 100 år, bygger én ny fabrikk i året

Jotun runder 100 år, bygger én ny fabrikk i året

Jotun har 40 produksjonsanlegg over hele verden. Globale avtaler for automatisering og intern standardisering står sentralt, men det lokale markedet der anleggene bygges er styrende for automatiseringsgraden.

Fyrtårn for maritim autonomi og fjernstyring

Fyrtårn for maritim autonomi og fjernstyring

Båtene som opereres fra verdens første fjernstyringssenter for maritime operasjoner nærmer seg full autonomi med stormskritt. Flytting av gods fra land til sjø og mannskapsmangel er blant driverne for stadig nyvinninger til sjøs.

Glad lederkvartett på KROHNE Altometer viser fram eksempler på innovativ måleteknikk, fra venstre: Leon de Borgie, Martijn Panis, Lars Lemke og Dominique Basson.

Våtkalibrerer alle mengdemålere for beste målenøyaktighet

Brandstory

KROHNE Altometer produserer et sekssifret antall avanserte mengdemålere årlig, hver eneste blir våtkalibrert for best mulig nøyaktighet.

Solid kalibreringsregime for prosessinstrumenter gir produksjonsløft

Solid kalibreringsregime for prosessinstrumenter gir produksjonsløft

Etter at Grans Bryggeri startet med strukturert kalibrering av prosessinstrumenter og overgang til mer tilstandsbasert vedlikehold av prosessutstyret, har leveringsgraden økt fra 92 til 98 prosent i produksjonen.