
Har lenge savnet et industrielt alternativ
Com4 AS og Elektronix-Com Scan AS signerer samarbeidsavtale
Com4 AS og Elektronix Com-Scan AS har signert samarbeidsavtale om aktiviteter rettet mot kunder og løsninger for Maskin-til-Maskin (M2M) kommunikasjon.
Com4 leverer løsninger på abonnement, administrasjon av SIM-kort og kompetanse rundt mobilkommunikasjon for industrielt bruk, mens Elektronix Com-Scan leverer hardware og kompetanse for de samme løsninger.
Vi har lenge savnet et industrielt alternativ på løsninger rundt industriell mobilkommunikasjon. Der de tradisjonelle operatørene primært fokuserer på mobiltelefoni, tilbyr Com4 B2B-tilpassede løsninger for industriell bruk, for eksempel APN-tilpasning, dedikert support og ruggede SIM-kort, sier salgssjef hos Elektronix Com-Scan, Erland de Flon.
Elektronix Com-Scan leverer solide produkter og løsninger for det industrielle markedet og besit- ter en produktportefølje og kompetanse som passer i ulike M2M-løsninger, sier salgssjef i Com4, Raymond Berntsen. Både våre og Elektronix Com-Scan’s kunder vil nyte godt av dette samarbeidet i form av for eksempel enda bedre oppetid tilfører han.
Informasjonom Elektronix Com-Scan: http://www.elektronix.no/om og Com4: http://www.com4.no/bedrifter/om-oss/
Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling
Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.
Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA
Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.
Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric
Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling
I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.
ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet
ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.












