
Måler nøyaktig ved lav gjennomstrømning
Clamp-on flowmåler med innebygd datalogger
RH20 håndholdte ultralyd målere er en av de kraftigste clamp-on mengdemålere tilgjengelig for væske gjennomstrømningsmåling. Bruken av Spire’s ultrasoniske signalbehandling, transittidsmåling og signalkvalitets forbedringsteknikker gjør det mulig for strømningsmåleren å måle væskestrømningshastigheten fra utsiden av et rør.
RH20 er nøye utformet slik at den er svært kompakt og enkel å bruke. Du kan holde og betjene den med en hånd. Brukergrensesnittet er selvforklarende og lett å følge. Det unike «clamp-on» designet gjør installasjonen meget enkel og ingen spesielle ferdigheter eller verktøy kreves. Den passer godt for alle vanlig brukte væsker og rørmaterialer. Røret kan være fra 25 mm og opp til 3000 mm
Den måler nøyaktig ved lav gjennomstrømning og er f.eks. ideell for bruk i lekkasje søk i vannledningsnettet.
Dataene fra den innebygde loggeren kan lastes ned til PC via Stuf manager og evt.
overføres til et Excel regneark. RH20 markedsføres av Instrumentteam AS på Vøyenenga.
Ytterligere informasjon finnes på: www.instrumentteam.no
Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering
Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.
Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber
Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.
Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge
Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.
AxFlow AS overtar distribusjonen av Richter Process Pumps & Valves i Norge
AxFlow AS styrker sin satsing på industrielle væskehåndteringssystemer ved å bli ny norsk distributør av de tyske kvalitetsproduktene fra Richter Process Pumps & Valves.