Pepperl Christian crop

Christian Brekkling er ansatt som salgsingeniør i Pepperl+Fuchs

Brekkling fagbrev som automatiker og en bachelorgrad i informatikk og automatisering. Han har bred og variert erfaring som dataingeniør, samt fra roller som prosjektleder og teknisk leder. 

De siste årene har han jobbet med drift og vedlikehold av fagdatasystemer og oppgraderinger av SCADA-systemer. I tillegg har han god erfaring med IoT sensorløsninger og bruk av LoRaWan og mulighetene dette gir.

Profilen – Trygve Dirdal

Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen

Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.

Nye sensorteknologier redder rørene

Nye sensorteknologier redder rørene

Trådløse fuktighetssensorer øker muligheten for avdekking av korrosjon i rør under isolasjon.

Hybridsensor med mikrofoner og kamera oppdager gasslekkasjer fra rør med stor nøyaktighet.

Og ny temperaturmåleteknologi leverer varene uten fysiske inngrep i rør.

Lynkjapp effektbryter for DC-distribusjon kan gjøre maritime kraftløsninger grønnere

Lynkjapp effektbryter for DC-distribusjon kan gjøre maritime kraftløsninger grønnere

ABB melder at verdens første IEC-sertifiserte effektbryter med halvlederteknologi kan løse utfordringer innen likestrømsdistribusjon. Teknologien skal tilrettelegge for opptil 20 prosent lavere energiforbruk og utslipp enn vekselstrømsløsninger i maritim sektor.

Digtale Produktpass

Sirkulær økonomi med digitale produktpass

EU ønsker å bli en karbonnøytral region innen 2050. Et viktig steg på veien er å etablere en sirkulær økonomi, der produktene designes for å leve lengst mulig – og at materialene kan gjenvinnes når produktets livssyklus ebber ut. For å komme dit innføres DPP, digitale produktpass som skal inneholde detaljert informasjon om produktenes opprinnelse, materialer, produksjonsprosess og miljøpåvirkning.