Pepperl Christian crop

Christian Brekkling er ansatt som salgsingeniør i Pepperl+Fuchs

Brekkling fagbrev som automatiker og en bachelorgrad i informatikk og automatisering. Han har bred og variert erfaring som dataingeniør, samt fra roller som prosjektleder og teknisk leder. 

De siste årene har han jobbet med drift og vedlikehold av fagdatasystemer og oppgraderinger av SCADA-systemer. I tillegg har han god erfaring med IoT sensorløsninger og bruk av LoRaWan og mulighetene dette gir.

Innomotics

Ny, men erfaren aktør i markedet

INNOMOTICS er et forholdsvis nytt navn i elektrosektoren i norsk industri. Men produktene og personell er godt kjent. Høsten 2022 overførte moderselskapet i Siemens all virksomhet innen elektromotorer og store drives til en egen enhet, INNOMOTICS. Siemens avsluttet salget av selskapet i 2024, som nå står helt på egne ben. Leder for den nordiske og baltiske virksomheten er godt kjent i norsk industri. Roar Søvik har i mange år ledet forløperen til INNOMOTICS hos Siemens.

Siemens Alarmsystemer

Alarmhåndtering med SIMATIC PCS 7

SIMATIC PCS 7 fra Siemens har vært levert som DCS på små og store prosessanlegg i Norge siden slutten av 90-tallet.  Systemet har jevnlig nye funksjoner og markedstilpasninger. Alarmsystemet står sentralt i PCS 7 og gir en effektiv og trygg operatørhverdag.

AI SINTEF

Kunstig intelligens kan gjøre industrien sikrere og mer effektiv

Drømmen om færre falske alarmer, tryggere og mer effektiv drift av industrielle anlegg rykker stadig nærmere, godt hjulpet av kunstig intelligens (KI). Vi tar pulsen på hvordan teknologien kan forbedre alarmsystemene i industrielle styringssystemer.