Flowteknikk el-flow prestige crop

Utgjør en virkelig banebrytende endring i allsidighet og brukervennlighet

Brukervennlig Masse Flow Kontroller

Flow-Teknikk AS lanserer EL-FLOW Prestige som er neste generasjon Bronkhorst masse flowmeter / kontrollere for gass. Nesten alle komponenter har blitt redesignet med mange forbedringer og innovasjoner.

Største forandringen er det nye "differanse temperatur balansering" teknologien, som gir en suveren sensorstabilitet. Ny strømeffektiv micro-prosessor med innovativ "multistage" reguleringssløyfer som gir forbedret dynamiske egenskaper. Det nye metallhuset er robust, men likevel svært kompakt.

EL-FLOW Prestige utgjør en virkelig banebrytende endring i allsidighet og brukervennlighet, med en innebygd gasskonverterings- modell, ulike feltbussalternativer og konfigurerbare I/O-funksjoner. Reguleringsytelsen av EL-FLOW Prestige Mass Flow Controller er fabrikkjustert for å raskt reagere på settpunktendringer, uten oversving. Videre er kontrollerne svært motstandsdyktig mot mekaniske støt og trykkvariasjoner, som kan være forårsaket av andre enheter med forbruk av gass fra den samme kilden.

Se www.flow.no for mer informasjon

Phoenix Contact uskjermede kort-til-kort-kontakter

Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling

Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.

Data senter. Foto: Scneider Electric

Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA

Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.

Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric

Dr Wolfgang Drahm (til venstre) og Dr Alfred Rieder (i midten) har bygget opp et senter for pre-utvikling. Sammen med teamet sitt og kolleger i Endress+Hauser Flow – her representert ved Dr Vivek Kumar – utvikler de nye innovasjoner. Foto: Endress+Hau

Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling

I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.

ABB GCP-100

ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet

ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.