ABB-PSTX-crop

Kan konfigureres til å bruke forskjellige start- og stoppmetoder

Bruk PSTX mykstartere og få automatisk pumperensing

Automatisk pumperensing er tilgjengelig i den nye firmware utgaven til ABBs PSTX mykstarter. Applikasjonen kan løse utfordringer med slagg og fremmedlegeme som sitter fast i pumpehuset.

Automatisk pumperensing bruker flere motorkontrollfunksjoner for å kunne kjøre motoren frem og tilbake. Sekvensen defineres av brukeren, og kan konfigureres til å bruke forskjellige start- og stoppmetoder, avhengig av hva som passer applikasjonen. Avhengig av om trykkstøt er et problem, kan også forskjellige stoppmetoder anvendes i den automatiske pumpe-rengjøringsfunksjonen.

Du kan finne funksjonen under Menu --> Pump cleaning hvor du kan kjøre pumpen manuelt eller, automatisk med din pre-definerte pumperensingssekvens
Den nye software versjonen (PSTX-CB-v1.34.5, PSTX-HMI-v1.16.4) kan tas i bruk etter en firmware oppgradering utført med Softstarter Care (PC service-tool). For å kunne få full nytte av de nye funksjonene, så er det anbefalt å oppdatere firmware for både HMI og softstarterens hovedkort.

Ny firmware for PSTX vil være tilgjengelig på alle mykstartere med serienummer fra 1S160116116271085.


PSTX
PSTX er toppserien til ABB. Den har 3-fas styring, innebygd by-pass og elektronisk overlastvern med mange funksjoner.
Analog utgang, inngang for PTC / PT100, momentstyring, motor breake, stand still breake, jog-funksjon, pumperensing (30% hastighet i revers), 2-fas styrings-modus (Limp mode)
Kommunikasjon: Innebygd Modbus, Anybusløsning for Profibus, Devicenet, Modbus-RTU, Ethernet IP,Modbus TCP, og Profinet.
Marinegodkjent (PSTX470…PSTX1250).
Styrespenning 100-250V 50/60Hz.
 

Phoenix Contact uskjermede kort-til-kort-kontakter

Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling

Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.

Data senter. Foto: Scneider Electric

Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA

Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.

Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric

Dr Wolfgang Drahm (til venstre) og Dr Alfred Rieder (i midten) har bygget opp et senter for pre-utvikling. Sammen med teamet sitt og kolleger i Endress+Hauser Flow – her representert ved Dr Vivek Kumar – utvikler de nye innovasjoner. Foto: Endress+Hau

Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling

I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.

ABB GCP-100

ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet

ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.