
Beckhoff Automation AS utnevnt til Gasellebedrift 2024
Beckhoff Automation AS er stolte over å kunne kunngjøre at selskapet har blitt kåret til Gasellebedrift 2024. Gaselle-utmerkelsen, utdelt av Dagens Næringsliv og Bisnode, hedrer rasktvoksende selskaper som utmerker seg med solid økonomisk vekst, stabil drift og positiv utvikling i markedet.
Dette plasserer Beckhoff Automation AS i et eksklusivt selskap av innovative og vekstorienterte bedrifter i Norge.
Kim Kiltveit, administrerende direktør i Beckhoff Automation AS, kommenterer utmerkelsen: "Å bli kåret til Gasellebedrift er en fantastisk anerkjennelse av innsatsen vi har lagt ned, både som team og sammen med våre kunder. Vår vekst speiler det sterke samarbeidet vi har utviklet med kundene våre og vår evne til å tilpasse oss et stadig skiftende marked. Vi er stolte av vår posisjon som en ledende aktør innen automatisering og teknologi, og vi ser frem til å fortsette å levere innovative løsninger som støtter våre kunders mål og bidrar til utvikling i bransjen."
Med fokus på innovative automasjonsløsninger har Beckhoff Automation AS vært en ledende aktør i å implementere fremtidsrettet teknologi for norske industrikunder. Selskapet leverer helhetlige automasjonsløsninger, som spenner fra PC-baserte kontrollsystemer til programvareløsninger og industrikommunikasjon. Denne utmerkelsen markerer Beckhoff Automations kontinuerlige engasjement for kvalitetsløsninger og kundetilfredshet.
Beckhoff styrker satsingen på Vestland
Beckhoff Automation AS har ansatt Jan Huus som ny salgsingeniør med base i Bergen. Han vil få et særlig ansvar for kundeoppfølging og videre utvikling av relasjoner i Vestland-regionen.
Med ansettelsen av Jan styrker Beckhoff sin tilstedeværelse på Vestlandet og satser ytterligere på tett kundedialog, teknisk rådgivning og skreddersydde løsninger for industrien.
Dypdykker i fiskale målinger for naturgass, hydrogen og CO2
Et av høstens vakreste eventyr for de som er opptatt av gode målinger for kjøp og salg av gasser gikk av stabelen i Tønsberg i slutten av oktober.
Roger Næss, vedlikeholdssjef Yara Porsgrunn
Innfører nye strategier som bidrar til solid produksjonsløft
Roger Næss (57) tok med seg 32 års erfaring innen automatisering, elektro og vedlikehold fra legemiddelbransjen til Yara i Porsgrunn. De siste årene har han vært sentral i en transformasjon som har bidratt til å øke produksjonen av gjødsel på Herøya med ti prosent. Ny metodikk har gjort utstyr mer fintrimmet og fått økt oppetid.
Gir gass på lokalproduserte oksygengeneratorer for bedre fiskevelferd og økt bærekraft
Et sprekt samarbeid mellom norske bedrifter starter serieproduksjon av mobile, helautomatiserte oksygengeneratorer for oppdrettsnæringen. Anleggene skal være enkle å bruke for oppdretter, og leveres med avansert styring og fjernovervåkning – tilkoblet OXZOs bemannede kontrollsenter.











