
Beckhoff Automation AS etablerer ny avdeling i Ålesund
Beckhoff Automation AS vokser stadig og utvider sin satsing med nytt kontor i Ålesund den 2. mai 2022. Dette blir Beckhoffs tredje avdelingskontor i Norge og skal bidra til en enda tettere kundeoppfølging i et av Norges mest aktive automasjonsområder.
Etter flere år med økt kundeaktivitet på Nordvestlandet, falt det nå naturlig å åpne et lokalt kontor for regionen. Ansvarlig Salgsingeniør i denne nye satsingen blir Knut Ivar Helland, som er en kjent og kjær fagmann med lang og bred salgserfaring fra elektro- og automasjonsbransjen. Helland er utdannet elektriker/teknisk fagskole og over 10 års praktisk erfaring innen maritim sektor og industri, før han valgte å gå over til salg. Etter 13 år i Espen AS, hvorav 6 år som salgsleder, og 16 år som salgsingeniør i Omron, ønsker vi Knut Ivar velkommen til Beckhoff-familien.
Elektromagnetiske mengdemålere
Helt magnetisk tiltrekningskraft
Tredje del av AMNYTTs Flowskole setter søkelyset på elektromagnetiske mengdemålere.
Den populære og fleksible volumselgeren løser de fleste måletekniske oppgaver i væsker med en viss ledningsevne. Men, i likhet med andre måleprinsipper, er et par forutsetninger nødvendig for å levere gode målinger.
Med enklere integrasjon som ledestjerne
Topplederen for Factory Automation hos Pepperl+Fuchs forteller i eksklusivt videointervju med AMNYTT om viktigheten av enkel integrasjon av automatiseringsutstyr, om markedstrender og datasikkerhet.
AMNYTT nr. 2 – 2026 er ute nå
Hvordan skaper norsk industri global konkurransekraft gjennom automatisering? I denne utgaven møter du blant annet Vistin Pharma, som produserer for et verdensmarked med høy effektivitet og avansert teknologi. Vi ser også på hvordan damp kan redde jord fra deponi, hva som skal til for å gjøre industridata til «digitalt gull», og om Europa kan utvikle kunstig intelligens vi faktisk forstår.
Kunstig intelligens gir bedre prosjektering av bygg og anlegg
Bygg blir mer komplekse, det gir flere utfordringer i byggeprosessen. Nå kan byggherrer og entreprenører ta kunstig intelligens (KI) direkte inn i prosjekteringsprosessen.
for optimalisere prosjektering og. Consiglis prosjekteringsverktøy kartlegger risiko i anbudsdokumenter og FDV-dokumentasjon, holder oversikt over kravspesifikasjon og koordinerer tekniske fag som involveres i byggeprosjektet.
– KI gjør at prosjekteringen blir bedre og mer effektiv, noe som gir en bedre byggeprosess. Da blir også byggene bedre, sier Kristin Svånå Piene i Consigli.











