Sigum Baumer crop

Har hatt et godt samarbeide i nærmere 20 år,

Baumer velger Sigum Fagerberg AS

Som en av Europas ledende produsenter av prosessinstrumentering og sensorer, har Baumer i mange år vært representert med flere forhandlere i Norge. For å styrke sin markedsposisjon, koordinere aktiviteter og utvikle sin service og tilstedeværelse i det norske markedet, har Baumer inngått en eksklusiv avtale med Sigum Fagerberg AS som sin representant på det norske markedet.

Det er ingen hemmelighet at Baumer og Sigum Fagerberg AS har hatt et godt samarbeide i nærmere 20 år, men med dette nye, utvidede samarbeidet blir vi nå Baumers forlengede arm i Norge.

Vår instrumentavdeling har lang erfaring med Baumers prosessinstrumenter, og med kvalitetsrådgivning og dyptgående kompetanse vil vi nå også representere Baumers store utvalg av sensorer og enkodere på det norske markedet.

Baumers prosessinstrumenter er godt kjent, spesielt innenfor næringsmiddel- og farmasøytisk industri, men er også en betydelig aktør innenfor havbruk, olje/gass, vann og avløp, marine- og prosessindustrien.

Med prisvinnende teknologi står Baumer i framkant av utviklingen også innen sensorer og enkodere for automasjonsindustrien, og vi tar nå fatt på et nytt og spennende kapittel hvor vi skal representere Baumers solide produktutvalg på en enda bedre måte i Norge. Tillit, kunnskap og god service vil gå hånd i hånd med fornøyde, trygge og kvalitetsbevisste kunder.

Sigum Fagerberg AS representerer flere av Europas ledende produsenter av ventiler, aktuatorer, instrumenter og filtersystemer og leverer til de aller fleste bransjer i Norge. Med vårt hovedkontor, lager og serviceverksted lokalisert i Moss, samt vår salgsavdeling og serviceavdeling på Billingstad, er vi leverandør og rådgiver for kunder innen bl.a vann/avløp, næringsmiddelindustrien, olje/gass, marine- og prosessindustri over hele landet.
Med Baumer som en stor partner komplimenteres nå vårt brede spekter av produkter og tjenester ytterligere.

Se www.sifag.no for mer informasjon.

Baumer er en av Europas ledende produsenter av prosessinstrumentering, sensorer og enkodere til prosessindustrien, næringsmiddel- og farmasøytisk industri, havbruk, vann/avløp, olje/gass, marine- og generell automatisering. Baumers hovedkontor ligger i Sveits, men produksjonen foregår ved fabrikker over hele Europa. Baumer eier også Bourdon instruments som er en av verdens største (og selveste oppfinneren) produsenter av manometre, samt velkjente Hübner Berlin, verdens ledende produsent av enkodere.

Se www.baumer.com for mer informasjon.

Siemens Innovation Days: Fra automatisering til autonom produksjon

Siemens Innovation Days: Fra automatisering til autonom produksjon

Årets innovasjonsdager hos Siemens stod igjen i digitaliseringens navn med vyer om autonom produksjon, men selskapet har ikke lagt bort utviklingen av maskinvare for automatisering. For selv om budskap som mer programvare, kunstig intelligens og datasikkerhet fikk mest plass fra podiet, fristet den tilhørende minimessen med fysiske godbiter.

Komplett logistikkautomatisering, nå med KI-drevne roboter

Komplett logistikkautomatisering, nå med KI-drevne roboter

Den fysiske delen av Norges største nettbutikk, Komplett, er full av avansert, industriell teknologi som sørger for effektiv håndtering av varene, fra handlekurv til transport til kunden. Siste skudd på stammen er helautomatiske roboter for hulter-til-bulter-plukking og best mulig plassering i kundeeskene, drevet av kunstig intelligens.

Første produksjon av norske havredrikker gjennom smart samarbeid

Første produksjon av norske havredrikker gjennom smart samarbeid

Norgesmøllene tar med seg forbehandlet, norsk havre fra møllene i Skien over Oslofjorden for produksjon av havredrikker hos NEN-produkter AS i Fredrikstad. Et flunkende nytt produksjonsanlegg er koplet til eksisterende tapperi, pakkeri og logistikkfunksjoner.

Tar trykk- og nivåmåling til skyene

Tar trykk- og nivåmåling til skyene

BRANDSTORY (Betalt innhold) 

VEGA holder standen som markedsleder og trendsetter innen radar nivåmåling. Samtidig øker selskapet trykket på trykkmålinger. Og uansett måleprinsipp slår selskapet et slag for skyuniverset MyVEGA.