Sigum Baumer crop

Har hatt et godt samarbeide i nærmere 20 år,

Baumer velger Sigum Fagerberg AS

Som en av Europas ledende produsenter av prosessinstrumentering og sensorer, har Baumer i mange år vært representert med flere forhandlere i Norge. For å styrke sin markedsposisjon, koordinere aktiviteter og utvikle sin service og tilstedeværelse i det norske markedet, har Baumer inngått en eksklusiv avtale med Sigum Fagerberg AS som sin representant på det norske markedet.

Det er ingen hemmelighet at Baumer og Sigum Fagerberg AS har hatt et godt samarbeide i nærmere 20 år, men med dette nye, utvidede samarbeidet blir vi nå Baumers forlengede arm i Norge.

Vår instrumentavdeling har lang erfaring med Baumers prosessinstrumenter, og med kvalitetsrådgivning og dyptgående kompetanse vil vi nå også representere Baumers store utvalg av sensorer og enkodere på det norske markedet.

Baumers prosessinstrumenter er godt kjent, spesielt innenfor næringsmiddel- og farmasøytisk industri, men er også en betydelig aktør innenfor havbruk, olje/gass, vann og avløp, marine- og prosessindustrien.

Med prisvinnende teknologi står Baumer i framkant av utviklingen også innen sensorer og enkodere for automasjonsindustrien, og vi tar nå fatt på et nytt og spennende kapittel hvor vi skal representere Baumers solide produktutvalg på en enda bedre måte i Norge. Tillit, kunnskap og god service vil gå hånd i hånd med fornøyde, trygge og kvalitetsbevisste kunder.

Sigum Fagerberg AS representerer flere av Europas ledende produsenter av ventiler, aktuatorer, instrumenter og filtersystemer og leverer til de aller fleste bransjer i Norge. Med vårt hovedkontor, lager og serviceverksted lokalisert i Moss, samt vår salgsavdeling og serviceavdeling på Billingstad, er vi leverandør og rådgiver for kunder innen bl.a vann/avløp, næringsmiddelindustrien, olje/gass, marine- og prosessindustri over hele landet.
Med Baumer som en stor partner komplimenteres nå vårt brede spekter av produkter og tjenester ytterligere.

Se www.sifag.no for mer informasjon.

Baumer er en av Europas ledende produsenter av prosessinstrumentering, sensorer og enkodere til prosessindustrien, næringsmiddel- og farmasøytisk industri, havbruk, vann/avløp, olje/gass, marine- og generell automatisering. Baumers hovedkontor ligger i Sveits, men produksjonen foregår ved fabrikker over hele Europa. Baumer eier også Bourdon instruments som er en av verdens største (og selveste oppfinneren) produsenter av manometre, samt velkjente Hübner Berlin, verdens ledende produsent av enkodere.

Se www.baumer.com for mer informasjon.

Brevik CCS

Brevik CCS: Verdens første sementfabrikk med karbonfangst kjører velkjent automatisering

Karbonfangstanlegget kalles en teknisk revolusjon med nyvinninger på mange plan som skal fange mer CO2 enn utslippene fra fossilbilparken i hovedstaden. Men, når det kommer til automatiseringsteknologi, kjører Heidelberg Materials knallhardt på velprøvde løsninger som matcher sementfabrikkens.

Jakten på ny teknologi gir topplassering i VA

Jakten på ny teknologi gir topplassering i VA

Aurskog-Høland kommune er blant landets mest fremoverlente på teknologi. Det gir innbyggerne god verdi for de kommunale avgiftene, noe topplasseringer i barometeret for bærekraftige vann- og avløpstjenester stadig bekrefter.

Robot skal gjøre smelteverk mer effektive og bærekraftige

Robot skal gjøre smelteverk mer effektive og bærekraftige

På smelteverk strømmer flytende metall fra store smelteovner. Det manuelle arbeidet har vært svært krevende, og forbundet med risiko for de de som jobber der. TappingMate er en robot som tar mennesket ut av tappesonen.

– Det er et tøft miljø, vi har holdt på i fem år med å utvikle løsninger for smelteverk og tapping av metall. Med maskinsyn, sensorikk og automatisering vil roboten skape en bedre arbeidshverdag for ansatte, redusere utslipp og gjøre industrien mer lønnsom, sier Bjørn Audun Risøy, leder for innovasjon og utvikling i Momek, og daglig leder i Momek TappingMate AS.

Mercedes-Benz bruker humanoid robot i produksjonen

Mercedes-Benz bruker humanoid robot i produksjonen

Den tyske bilprodusenten tester for tiden bruken av humanoide robot ved Digital Factory Campus i Berlin. "Apollo" transporterer komponenter til produksjonslinjen, og lærer seg å jobbe autonomt.