Axflow ny avd crop

For å lede AxFlow’s satsing på ventiler er Lasse Torvund ansatt

AxFlow AS utvider driften med ny avdeling for ventiler

Ventilsatsingen i AxFlow har stått på dagsorden lenge allerede. Fra 1. september er det nå på plass en ny avdeling som skal ha ansvaret for distribusjonsavtalene som er inngått med finske Metso og tyske VAG. 

Avtalen med Metso omfatter varemerker som alle er godt kjent i det norske markedet; Jamesbury, Neles, Mapag og Stonel. Metsos ventiler, i hovedsak reguleringsventiler, er designet for bruk innen prosessindustri, offshore og petrokjemi. VAGs ventilprogram er i hovedsak rettet mot vannapplikasjoner, først og fremst innen VA og kommunalteknikk.

For å lede AxFlow’s satsing på ventiler har vi ansatt Lasse Torvund fra MRC Global AS. Lasse, som tilrådte i sin stilling 1. september har bred erfaring fra ulike ventilselskaper som Metso Automation og Tyco Valves. Lasse har sin ingeniørutdannelse fra Høgskolen i Oslo og Akershus og har flere ganger vært benyttet som foredragsholder på Tekna’s kurs «Offshoreinstrumentering».

Flere ansettelser er allerede på plass, men presentasjon av øvrige ansatte kommer på et senere tidspunkt da dette dreier seg om personer som per i dag er i et annet ansettelsesforhold. Vi er også på jakt etter ytterligere en ansatt med relevant kompetanse for en nyoppstartet ventilavdeling.

 

Camila Medina, foto: Schneider Electric

Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge

Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.

Jan Erik Lunde

Pepperl+Fuchs styrker teamet

Jan Erik Lunde er ansatt som salgsingeniør i Pepperl+Fuchs AS i Porsgrunn. Han er 29 år og har en svært allsidig og relevant bakgrunn. 

Vibecke Flinskau

Rittal styrker laget

Vibecke Flinskau er ny Area Sales Manager IT. Vibeke har mer enn 20 års erfaring innen telekombransjen samt med IT og markedserfaring i bunn. 

Pål Andersen, Autic

Autic System har fått ny daglig leder

Autic System AS fikk ny toppleder den 1. februar 2025. Pål Andersen har tatt over som daglig leder etter Petter Kvalberg, som nå går av med pensjon.