Axflow ny avd crop

For å lede AxFlow’s satsing på ventiler er Lasse Torvund ansatt

AxFlow AS utvider driften med ny avdeling for ventiler

Ventilsatsingen i AxFlow har stått på dagsorden lenge allerede. Fra 1. september er det nå på plass en ny avdeling som skal ha ansvaret for distribusjonsavtalene som er inngått med finske Metso og tyske VAG. 

Avtalen med Metso omfatter varemerker som alle er godt kjent i det norske markedet; Jamesbury, Neles, Mapag og Stonel. Metsos ventiler, i hovedsak reguleringsventiler, er designet for bruk innen prosessindustri, offshore og petrokjemi. VAGs ventilprogram er i hovedsak rettet mot vannapplikasjoner, først og fremst innen VA og kommunalteknikk.

For å lede AxFlow’s satsing på ventiler har vi ansatt Lasse Torvund fra MRC Global AS. Lasse, som tilrådte i sin stilling 1. september har bred erfaring fra ulike ventilselskaper som Metso Automation og Tyco Valves. Lasse har sin ingeniørutdannelse fra Høgskolen i Oslo og Akershus og har flere ganger vært benyttet som foredragsholder på Tekna’s kurs «Offshoreinstrumentering».

Flere ansettelser er allerede på plass, men presentasjon av øvrige ansatte kommer på et senere tidspunkt da dette dreier seg om personer som per i dag er i et annet ansettelsesforhold. Vi er også på jakt etter ytterligere en ansatt med relevant kompetanse for en nyoppstartet ventilavdeling.

 

Autic Rød crop

Autic utvider staben og ansetter ny selger

Jan-Egil Røed er fra 1. mars 2023 ansatt som ny selger i Autic System AS! Dette vil styrke Autic sin salgskapasitet, og sette ytterligere fokus på både nye og eksisterende kundeforhold. Jan-Egil vil sammen med resten av teamet i Autic, tilby markedet og sine partnere innovative produkter innen både hardware og software for automasjon.

les mer...
Knut Ivar Helland

Beckhoff Automation AS øker staben i Ålesund

Bred erfaring vil komme godt med i den videre satsingen

Beckhoff Automation AS fortsetter veksten og ser et økende behov på Nordvestlandet, så derfor har vi valgt å utvide staben vår i denne regionen. Marius Nedrelid starter den 1. april i stillingen som Applikasjonsingeniør ved vårt avdelingskontor i Ålesund.

les mer...
NFEA Jostein crop

NFEA engasjerer trainee til å lede OPC UA forum

Jostein Våga Rygg er engasjert som prosjektleder for OPC UA forumet. Som en utadvendt og nysgjerrig person med en bachelorgrad i informasjonsteknologi og informasjonssystemer, og en nylig fullført mastergrad i informasjonssystemer fra Universitetet i Agder, Kristiansand, er det ingen tvil om at Jostein har mye å tilby en potensiell arbeidsgiver.

les mer...
Krohne nyansatt crop

Krohne Instrumntation styrker ledelsen, og satser mot det grønne skiftet

Krohne Instrumentation har den glede av å presentere Kjetil Rabba som er nyansatt hos oss. Han skal jobbe som Direktør forretningsutvikling innen det grønne markedet med fokus på nye prosjekter som hydrogen og biogass. Samt batteriproduksjon og Karbonfangst.

les mer...