Goodtech nettverk crop

Tidligere kunne vi miste kommunikasjonen i kraftig regnvær eller sludd

Aviat CTR - Verdens første Ruter-radiolinje

Moderne radiolinjeprodukter har de siste årene tatt i bruk adaptiv koding og modulasjon (ACM), noe som gjør at radiolinjen automatisk endrer modulasjonstype når værforholdene blir dårlige.

Goodtech Products har representert Aviat Networks i det norske markedet siden 2009 og levert den velprøvde Eclipse-serien til kraftforsynings- og bredbåndskunder. Med den nye CTR-serien vil vi tilby våre kunder verdens første ruter-radiolinje. Både Eclipse- og CTR-serien overvåkes med ProVision som gir ende-til-ende konfigurasjon over både fiber og radio.

Tidligere kunne vi miste kommunikasjonen i kraftig regnvær eller sludd, men ACM gjør at vi bare reduserer kapasiteten over radiolinjen.  Dette skjer i mange tilfeller uten at brukerne merker endringene, men på forbindelser som er maksimalt utnyttet vil radiolinjen prioritere IP-trafikk med høyest prioritet og forkaste trafikk som har lavere prioritet.

Mange bruker rutere for å styre trafikken over radio- og fibernettverket sitt. Når kapasiteten på radioforbindelsen varierer pga. ACM og dårlig vær, vil ikke ruterne klare å detektere hva som skjer med radiolinjeforbindelsen og vi får pakketap. Derfor har Aviat Networks nå utviklet verdens første høykapasitets radiolinjeserie som har avansert ruterfunksjonalitet med funksjoner som sørger for at ruternettet skjønner hva som skjer med radiolinjeforbindelsen i dårlig vær og kan rerute trafikken uten pakketap.

Det kjøres nå kompatibilitetstester med alle de store ruterprodusentene og løsningene skalerer helt fra kantrutere til kjernerutere. Utførelsen på innendørsenheten er tilpasset det miljøet en kan forvente fra plasseringen; kantruterne er vifteløse med 1 eller 2 radioretninger, mens kjerneruterne er laget for 19" skapbredde, modulære og med mange radioretninger og ethernettporter.

Radiolinjeteknologien har de siste årene hatt en kraftig prisreduksjon samtidig som det pågår en formidabel produktutvikling. Dette gjør at radiolinjer igjen har blitt en viktig transmisjonsbærer for bl.a. mobiloperatører, bredbåndsaktører og kraftforsyningsbransjen. Aviat Networks er en børsnotert amerikansk, rendyrket radiolinjeprodusent. Aviat har ledet an i produktutviklingen de siste 20 årene under forskjellige merkenavn som Digital Microwave Corporation, Stratex Networks og Harris Stratex Networks, men tok navnet Aviat Networks i januar 2010.

Om Goodtech Products

Goodtech Products AS er en ledende produktleverandør og representerer verdensledende produsenter innenfor fagområdene instrumentering, industriell kommunikasjon og automatisering. I markedet er Goodtech Products blant annet kjent for varemerker som Rockwell Automation (Allen-Bradley), ProSoft, eWon, Loop Telecom og Cerlic. Goodtech Products er et heleid datterselskap av det børsnoterte teknologi-konsernet Goodtech ASA (OSE:GOD).                                                                                                    

Ytterligere informasjon se: www.googtech.no eller http://www.goodtech.no/no/losninger/automatisering

 

 

Emerson AI

Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering

Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.

Pepperl+Fuchs G11

Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber

Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.

Camila Medina, foto: Schneider Electric

Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge

Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.

Jarle, Ådne og Bjørn-åge. Foto: AxFlow

AxFlow AS overtar distribusjonen av Richter Process Pumps & Valves i Norge

AxFlow AS styrker sin satsing på industrielle væskehåndteringssystemer ved å bli ny norsk distributør av de tyske kvalitetsproduktene fra Richter Process Pumps & Valves.