
Alle nødvendige innstillinger kan utføres sentralt.
Automatsikring med IO-Link-kommunikasjon
Stadig flere beskyttelses- og styreenheter organiseres i nettverk i dagens anlegg og maskiner. Driftstilstandene vises, visualiseres og fjernstyres. De elektroniske automatsikringene CBMC kan implementeres i den helhetlige prosesstyringen og overvåkingen via et integrert IO-Link-grensesnitt.
De kompakte, sikringsmodulene er konfigurert anleggsspesifikt, og gir dermed transparens over hele anlegget.
Alle nødvendige innstillinger kan foretas sentralt. En tilgangssperre beskytter enheten mot uberettiget tilgang eller manipuleringer på stedet. I tillegg kan serviceintervaller utføres basert på prosessdata, og feildiagnostikk kan foretas på enheten uten forsyningsspenning. Det øker anleggets tilgjengelighet betraktelig.
PHOENIX CONTACT AS ble etablert i 1987 og er et datterselskap av PHOENIX CONTACT GmbH & Co. KG i Tyskland, en av verdens ledende virksomheter innen elektronisk interface og industriell automatiseringsteknikk. Selskapet sysselsetter ca 15 000 medarbeidere i hele verden og har et nettverk med over 50 datterselskaper samt ca 30 representanter som ivaretar global salg og support. I 2016 var omsetningen på 1,97 milliarder €.
I Norge er det 31 medarbeidere hvorav 28 i Oslo, 1 i Ulsteinvik, 1 i Trondheim og 1 i Porsgrunn. Selskapet lagerfører på vårt hovedkontor mer enn 5.000 artikler og kan derfor betjene kundene med rask, effektiv og teknisk god service.
Fiskelykke uten lus i lukkede anlegg, hvor også miljøet vinner
Verdens største lukkede oppdrettsanlegg reiser seg i Bamble. Automatiseringen må også være i verdensklasse for god fiskehelse og pålitelig drift av den flytende «globen» som rommer 30 000 m3.
Yara løfter anleggene i Porsgrunn opp i skyene
Gjødselprodusenten er i gang med en nettbasert, digital tvilling av fabrikkene på Herøya. Automatisk oppdatering i sanntid, lav brukerterskel og enkel tilgang til detaljert informasjon gir både bedre beslutninger, ditto samarbeid og økt oppetid.
Siemens Innovation Days: Fra automatisering til autonom produksjon
Årets innovasjonsdager hos Siemens stod igjen i digitaliseringens navn med vyer om autonom produksjon, men selskapet har ikke lagt bort utviklingen av maskinvare for automatisering. For selv om budskap som mer programvare, kunstig intelligens og datasikkerhet fikk mest plass fra podiet, fristet den tilhørende minimessen med fysiske godbiter.
Komplett logistikkautomatisering, nå med KI-drevne roboter
Den fysiske delen av Norges største nettbutikk, Komplett, er full av avansert, industriell teknologi som sørger for effektiv håndtering av varene, fra handlekurv til transport til kunden. Siste skudd på stammen er helautomatiske roboter for hulter-til-bulter-plukking og best mulig plassering i kundeeskene, drevet av kunstig intelligens.











