
Sparer tid og gir en jevn kvalitet på monteringen.
Automatiserer montasje av rekkeklemmer
Den tiden som kreves for å bygge automasjonsskap er en viktig faktor for konkurranseevnen. Rittal lanserar nå en automatiseringsløsning for montering av rekkeklemmer – Athex fra Kiesling.
Athex montasjemaskin plasserer rekkeklemmer på DIN profilskinner, basert på en CAD-modell eller en manuell konfigurasjon. Den automatiske håndteringen sparer tid og gir en jevn kvalitet på monteringen.
Alle varianter av rekkeklemmer
Montasjemaskinen er leverandøruavhengig og kan arbeide med klemmer fra alle velkjente produsenter. Magasinet kan byttes ut og fylles på under drift, noe som øker produktiviteten. Rekkeklemmene kan også automatisk merkes med en blekkskriver i forbindelse med montasjen.
Athex håndterer rekkeklemmer av varierende størrelser, fra en bredde på 40-110 mm, høyde fra 25 mm og tykkelse mellom 3,5-12 mm.
Athex kan kombineres med Kieslings Cutex maskin og kan dermed også håndtere skjæring og gravering på DIN profilskinnene til ønsket lengde og merking.
Forhandlere i Skandinavia
Montasjemaskinen Athex er utviklet av Kiesling, som er en ledende produsent av automatiseringsutstyr for tavlebygging og skapmontasje. Rittal har på det Skandinaviske markedet fått ansvaret for salg, markedsføring og service av Kieslingmaskiner.
Jotun runder 100 år, bygger én ny fabrikk i året
Jotun har 40 produksjonsanlegg over hele verden. Globale avtaler for automatisering og intern standardisering står sentralt, men det lokale markedet der anleggene bygges er styrende for automatiseringsgraden.
Fyrtårn for maritim autonomi og fjernstyring
Båtene som opereres fra verdens første fjernstyringssenter for maritime operasjoner nærmer seg full autonomi med stormskritt. Flytting av gods fra land til sjø og mannskapsmangel er blant driverne for stadig nyvinninger til sjøs.
Våtkalibrerer alle mengdemålere for beste målenøyaktighet
Brandstory
KROHNE Altometer produserer et sekssifret antall avanserte mengdemålere årlig, hver eneste blir våtkalibrert for best mulig nøyaktighet.
Solid kalibreringsregime for prosessinstrumenter gir produksjonsløft
Etter at Grans Bryggeri startet med strukturert kalibrering av prosessinstrumenter og overgang til mer tilstandsbasert vedlikehold av prosessutstyret, har leveringsgraden økt fra 92 til 98 prosent i produksjonen.











