
Har allsidig bakgrunn og salgserfaring
Autic forsterker salgsstaben
Henrik Sørensen er ansatt som salgsingeniør hos Autic. Han vil ha fokus på kontakt og oppfølging av både eksisterende og nye kunder, for å tilby tekniske produkt- og systemløsninger tilpasset kundenes behov.
Henrik er utdannet elektro- og automasjonsingeniør ved Universitetet i Sørøst-Norge. Han har en allsidig bakgrunn og salgserfaring, blant annet fra Thomson Reuters, Point Carbon og Bates Gruppen. Henriks første mål er å styrke salgs og markedsaktivitetene, slik at Autics løsninger og produkter kan skape enda flere fornøyde kunder i det norske markedet.
Om Autic Autic
System AS ble stiftet i 1994, og er en ledende leverandør av utstyr og programvare for automatisering og industriell IT. Vi leverer systemer for Marine, Offshore, Industri og infrastruktur. Våre hovedområder av produkter er CitectSCADA, Exor HMI, Sixnet styringssystemer og industriell datakommunikasjon.
Robot skal gjøre smelteverk mer effektive og bærekraftige
På smelteverk strømmer flytende metall fra store smelteovner. Det manuelle arbeidet har vært svært krevende, og forbundet med risiko for de de som jobber der. TappingMate er en robot som tar mennesket ut av tappesonen.
– Det er et tøft miljø, vi har holdt på i fem år med å utvikle løsninger for smelteverk og tapping av metall. Med maskinsyn, sensorikk og automatisering vil roboten skape en bedre arbeidshverdag for ansatte, redusere utslipp og gjøre industrien mer lønnsom, sier Bjørn Audun Risøy, leder for innovasjon og utvikling i Momek, og daglig leder i Momek TappingMate AS.
Mercedes-Benz bruker humanoid robot i produksjonen
Den tyske bilprodusenten tester for tiden bruken av humanoide robot ved Digital Factory Campus i Berlin. "Apollo" transporterer komponenter til produksjonslinjen, og lærer seg å jobbe autonomt.
KROHNE-teknologi måler verdier for en halv milliard daglig på Mongstad
Avansert måleteknologi sørger for svært nøyaktige målinger av oljen som eksporteres fra Norge, for riktig avregning til kunder og beskatning til staten.
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.











