
Har allsidig bakgrunn og salgserfaring
Autic forsterker salgsstaben
Henrik Sørensen er ansatt som salgsingeniør hos Autic. Han vil ha fokus på kontakt og oppfølging av både eksisterende og nye kunder, for å tilby tekniske produkt- og systemløsninger tilpasset kundenes behov.
Henrik er utdannet elektro- og automasjonsingeniør ved Universitetet i Sørøst-Norge. Han har en allsidig bakgrunn og salgserfaring, blant annet fra Thomson Reuters, Point Carbon og Bates Gruppen. Henriks første mål er å styrke salgs og markedsaktivitetene, slik at Autics løsninger og produkter kan skape enda flere fornøyde kunder i det norske markedet.
Om Autic Autic
System AS ble stiftet i 1994, og er en ledende leverandør av utstyr og programvare for automatisering og industriell IT. Vi leverer systemer for Marine, Offshore, Industri og infrastruktur. Våre hovedområder av produkter er CitectSCADA, Exor HMI, Sixnet styringssystemer og industriell datakommunikasjon.
Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling
Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.
Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA
Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.
Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric
Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling
I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.
ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet
ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.












