
Helness har en allsidig bakgrunn
Autic forsterker salgsstaben
Jonas Helness er ansatt som salgsingeniør hos Autic System AS. Han vil ha fokus på kontakt og oppfølging av både eksisterende og nye kunder, for å tilby tekniske produkt- og systemløsninger tilpasset kundens behov.
Jonas er utdannet automatiseringsingeniør ved høgskolen i Oslo og Akershus. Han har en allsidig bakgrunn, blant annet som profesjonell pokerspiller. Ut fra dette tar han gjerne utfordringer og lykkes med det han iverksetter. Jonas har bransjeerfaring fra National Instrument i Nederland, og salgserfaring fra blant annet Aftenposten.
Om Autic
AUTIC SYSTEM AS er en ledende leverandør av utstyr og programvare for automasjonsbransjen. Vi selger, utdanner og gir kundestøtte på blandt annet programvaren CitectSCADA, som er markedsledende innen flere områder.
Phoenix Contact styrker salgsteamet
Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.
KROHNE styrker satsingen på landbasert industri
KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.
EtherCAT oppfyller CRA-kravene
EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.
Brevik CCS: Verdens første sementfabrikk med karbonfangst kjører velkjent automatisering
Karbonfangstanlegget kalles en teknisk revolusjon med nyvinninger på mange plan som skal fange mer CO2 enn utslippene fra fossilbilparken i hovedstaden. Men, når det kommer til automatiseringsteknologi, kjører Heidelberg Materials knallhardt på velprøvde løsninger som matcher sementfabrikkens.











