MindSphere_HRES crop

Har flere av Arrows teknikere fått opplæring gjennom MindSpheres læreplan

Arrow Electronics slutter seg til Siemens’ MindSphere Partner Program

Arrow Electronics annonserte i dag at de har sluttet seg til MindSphere Partner Program, Siemens' program for industrielle IoT-løsninger og teknologileverandører. MindSphere er et skybasert, åpent IoT-operativsystem fra Siemens som forbinder produkter, anlegg, systemer og maskiner, slik at bedrifter kan samle den enorme mengden data som genereres av IoT med avansert analyse.

Som en MindSphere Platinum Partner har flere av Arrows teknikere fått opplæring gjennom MindSpheres læreplan, og de har en rekke MindSphere-applikasjoner under utvikling og en felles markedsavtale for å hjelpe kunder med å oppnå merverdi gjennom IoT-teknologi generelt og MindSphere spesielt.

Arrows brede portefølje av produkter, tjenester og kompetanse gjør det mulig å adressere hvert lag i en IoT-løsningsstabel, alt fra elektroniske komponenter til IT-løsninger. Arrow gir dekning fra kanten til hele livsløpet, inkludert: Sensorer, tilkobling, sky, analyse, sikkerhet, IT-infrastruktur og plassering av verdier. IoT løsningsleverandører kan dra nytte av disse og andre tjenester levert av Arrow, som fjernstyring og overvåking, design og integrasjon, samt de digitale transformasjonsløsninger som Arrows datterselskap eInfochips tilbyr.

Som medlem av Siemens MindSphere Partner Program kan Arrow tilby markedsklare løsninger, inkludert ettermontering - som gjør det mulig for bedrifter å integrere gammelt industrielt utstyr med smarte byer og ende-til-ende varesporing. Disse, sammen med analysetjenester, bidrar til å senke barrierene for å starte et nytt prosjekt.

Aiden Mitchell, visepresident for IoT Global Solutions, Arrow Electronics, sa: "Dette arrangementet med Siemens gjør det mulig for oss å tilby våre kunder ledende industrielle IoT-løsninger for å løse sine digitale transformasjonsutfordringer i sine produksjonsbedrifter. Arrow er godt posisjonert til å starte og håndtere alle stadier av industrielle IoT-prosjekter, inkludert maskinvare, programvare og teknikk - samt bedriftstjenester."

Paul Kaeley, senior visepresident, global partnerøkosystem, Siemens PLM Software, sa: "Arrows visjon om IoT, ‘From Sensor to Sunset’ passer perfekt til nye forretningsmuligheter gjennom å introdusere Siemens' MindSphere IoT operativsystem i klientmiljøer. Dette tilbyr komplette løsninger som gjør det mulig for bedrifter å distribuere og administrere sikre forhåndstilkoblede intelligente sensorer og høy-ende-enheter gjennom hele deres livssyklus globalt."

 

Pepperl profinet gateway crop

Remote I/O gateway med Profinet

Når du vil modernisere med PROFINET samtidig som du ønsker å gjenbruke eksisterende analoge sensorer og betjeningsenheter, er PROFINET-gatewayene enhetene fra Pepperl+Fuchs løsningen.

les mer...
Ignition IEC crop

Ignition - Nå med IEC 61850 MMS Driver

IEC 61850 er en Ethernet-basert kommunikasjonsstandard som brukes i kraftindustrien. Standarden definerer en felles modell for sømløs automatisering i kraftsystemer.  

les mer...
Goodtech Hauge crop

Sterk avslutning på året for Goodtech

Vi har initiert mange endringer i 2022 for å rigge oss for fremtiden

Goodtech presenterer fredag 24. februar en god avslutning på året med solid marginvekst, og leverer i tillegg nok en strategisk viktig milepæl ved salget av organisasjonen på Åland. Konsernet rapporterer samtidig om en økning i EBITDA for den videreførte virksomheten fra 10,9 MNOK i 2021 til 28,9 MNOK i 2022 (+165%).

les mer...
963534188

Utvider partnerskap om nettverk og Edge computing

Skal bistå bedrifter med digital transformasjon

Kyndryl og Nokia har inngått en global treårsavtale om felles utvikling og leveranser av private LTE- og 5G-tjenester og Industri 4.0-løsninger. Selskapene skal blant annet etablere en innovasjons-lab i North Carolina i USA der det skal utvikles sikre løsninger og tjenester som konvergerer IT og OT for bedrifter.

les mer...