Emerson IMAG0777 crop

Ansvarlig for meetering hos Emerson

25.12.13

Emerson har ansatt Ole Kristian Våga som BDM (Business Development Manager ) for metering i Norge. Han vil være ansvarlig for å ivareta eksisterende kunder, rammeavtaler og prosjekter.

Samtidig er planen å øke kontaktflaten og være Emerson’s talerør inn i fagforum, på messer og i meteringmiljøet generelt.

Våga er utdannet petroleumsingeniør fra UiB og har skaffet seg verdifull erfaring innen metering som fagansvarling i IKM.

Våga begynte hos Emerson 1. desember og vil ha base på Emersonkontoret i Stavanger.

Robot skal gjøre smelteverk mer effektive og bærekraftige

Robot skal gjøre smelteverk mer effektive og bærekraftige

På smelteverk strømmer flytende metall fra store smelteovner. Det manuelle arbeidet har vært svært krevende, og forbundet med risiko for de de som jobber der. TappingMate er en robot som tar mennesket ut av tappesonen.

– Det er et tøft miljø, vi har holdt på i fem år med å utvikle løsninger for smelteverk og tapping av metall. Med maskinsyn, sensorikk og automatisering vil roboten skape en bedre arbeidshverdag for ansatte, redusere utslipp og gjøre industrien mer lønnsom, sier Bjørn Audun Risøy, leder for innovasjon og utvikling i Momek, og daglig leder i Momek TappingMate AS.

Mercedes-Benz bruker humanoid robot i produksjonen

Mercedes-Benz bruker humanoid robot i produksjonen

Den tyske bilprodusenten tester for tiden bruken av humanoide robot ved Digital Factory Campus i Berlin. "Apollo" transporterer komponenter til produksjonslinjen, og lærer seg å jobbe autonomt.

KROHNE-teknologi måler verdier for en halv milliard daglig på Mongstad

KROHNE-teknologi måler verdier for en halv milliard daglig på Mongstad

Avansert måleteknologi sørger for svært nøyaktige målinger av oljen som eksporteres fra Norge, for riktig avregning til kunder og beskatning til staten.

Profilen – Trygve Dirdal

Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen

Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.