
Ledelsen må skaffe seg så mye kunnskap at de forstår budskapet til fagfolkene
AMNYTT nr. 2 2017 er distribuert
Vi har reportasjer fra en omfattende utskifting av nivåmålere, god prosjektstyring offshore og hvordan måle spenningskvalitet. Hovedtema er Industrimeldingen og viktigheten av automatisering og digitalisering. Last ned nr. 2
I Stortingsmelding nr. 27, 2016 – 2017, den såkalte Industrimeldingen, fastslår regjeringen at ledelsen i bedriftene har et stort ansvar for å sikre at bedriftene overlever i en digital hverdag. Budskapet er tydelig: Kravet til bedriftsledelsens kompetanse øker. Det kreves kompetanse å utvikle strategier i bedriftene for å unytte mulighetene som teknologiutviklingen og digitaliseringen gir.
Ledelsen må skaffe seg så mye kunnskap at de forstår budskapet til fagfolkene når denne personellgruppen presenterer forsalg til nye løsninger og investeringer, som sikrer bedriftens overgang til en digital verden. Ofte blir det sagt at teknisk personell må bli flinkere til å selge sitt budskap til ledelsen. Denne holdningen fritar bedriftens sjefer for sitt ansvar for å sikre at foretakets totale faglige ressurser utnyttes på best mulig måte.
Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering
Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.
Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber
Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.
Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge
Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.
AxFlow AS overtar distribusjonen av Richter Process Pumps & Valves i Norge
AxFlow AS styrker sin satsing på industrielle væskehåndteringssystemer ved å bli ny norsk distributør av de tyske kvalitetsproduktene fra Richter Process Pumps & Valves.