
Elektrifisering til sjøs er i rivende utvikling
AMNYTT Magazine nr. 3 2017 er distribuert
Marin virksomhet er viktig for store deler av det norske automatiserings og elektro miljøet. Messen Nors Shipping står for dørene og vil vise hvor omfattende denne industrisektoren er for våre bransjer. AMNYTT nr. 3 2017 har flere artikler som viser det.
Styring av prosesser om bord i skip kan bli mer automatisert. Effektive utviklingsverktøy er tilgjengelig. Norske selskaper er flinke til å utnytte disse forholdene. Elektrifisering til sjøs er i rivende utvikling. Batteriteknologi er sentralt i dette arbeide. Norske fagmiljøer er i verdenstoppen.
I tillegg presenterer vi også artikler fra interessante prosjekter i landbasert industri.
Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør
Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.
Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling
Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.
Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs
Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.