AMNYTT-Nr-3-crop

Elektrifisering til sjøs er i rivende utvikling

AMNYTT Magazine nr. 3 2017 er distribuert

Marin virksomhet er viktig for store deler av det norske automatiserings og elektro miljøet. Messen Nors Shipping står for dørene og vil vise hvor omfattende denne industrisektoren er for våre bransjer. AMNYTT nr. 3 2017 har flere artikler som viser det.

Styring av prosesser om bord i skip kan bli mer automatisert. Effektive utviklingsverktøy er tilgjengelig. Norske selskaper er flinke til å utnytte disse forholdene. Elektrifisering til sjøs er i rivende utvikling. Batteriteknologi er sentralt i dette arbeide. Norske fagmiljøer er i verdenstoppen.

I tillegg presenterer vi også artikler fra interessante prosjekter i landbasert industri.

Last ned AMNYTT Magazine 03 2017

Emerson AI

Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering

Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.

Pepperl+Fuchs G11

Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber

Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.

Camila Medina, foto: Schneider Electric

Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge

Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.

Jarle, Ådne og Bjørn-åge. Foto: AxFlow

AxFlow AS overtar distribusjonen av Richter Process Pumps & Valves i Norge

AxFlow AS styrker sin satsing på industrielle væskehåndteringssystemer ved å bli ny norsk distributør av de tyske kvalitetsproduktene fra Richter Process Pumps & Valves.