AMNYTT-4-2016-crop

Norske bedrifter må følge med for ikke å havne bakpå i digitale omstilling

AMNYTT Magazine 04 2016 er publisert

En nylig gjenført studie slår fast; Sverige slår Norge på digital modenhet. Norge forbereder seg på livet etter oljen og satser tungt på digitalisering. Likevel viser en fersk rapport fra Tieto og analysebyrået Radar at söta bror slår oss på digital modenhet.

Denne utgaven ser på bruk av hyllevare i produktutvikling, ny teknologi i sensorløsninger, elektrifisering i fiskerinæringen og andre teknologiskifter.

Last ned AMNYTT Magazine 04 2016 her

AMNYTT nr 3 - 2025

Nytt magasin er publisert

Hvordan påvirker KI og generativ KI fremtidens produksjon?
Bli med på brobygging mellom innovasjon og effektivitet – og få innsikt i digital sirkulærøkonomi og integrerte løsninger.
Les også om Equinors automatiseringsutstyr, Siemens’ nye industriverktøy og tredje del av Flowskolen.

Vibecke Flinskau

Rittal styrker laget

Vibecke Flinskau er ny Area Sales Manager IT. Vibeke har mer enn 20 års erfaring innen telekombransjen samt med IT og markedserfaring i bunn. 

iTHERM SurfaceLine TM611

Ny clamp-on-teknologi gir inline-lignende temperaturmåling

Endress+Hauser har lansert iTHERM SurfaceLine TM611, et nytt temperaturmålingssystem som kombinerer fordelene ved kontaktfri installasjon med målenøyaktighet og responstid som nærmer seg tradisjonell inline-teknologi.

Smart industri messen 2025

SMART industri 2025: Et nøkternt innblikk i norsk industris teknologiske utvikling

NOVA Spektrum i Lillestrøm var i perioden 6.–8. mai vertskap for SMART industri 2025, en fagmesse med tydelig fokus på teknologi, automatisering og fremtidens industrielle løsninger. Arrangementet samlet aktører fra hele verdikjeden – fra utstyrleverandører og teknologiselskaper til produksjonsbedrifter og utdanningsmiljøer.

Målet med messen var å vise status for og retningen på industriell utvikling i Norge. Det ble gjort gjennom en kombinasjon av demonstrasjoner, foredrag og utstillerstands med fokus på blant annet maskinering, additiv produksjon, digitalisering og energieffektivisering.