
AMNYTT endrer seg litt
Av produksjonstekniske årsaker endrer vi format på det digitale magasinet. Vi vil fra første utgave komme i standard A 4 format. Årsaken er rent produksjonsteknisk. A 4 format er standard for flere av våre samarbeidspartnere.
Vi vil fortsatt legge stor vekt på å ha et tiltalende design i magasinet, slik at lese opplevelsen fortsatt blir god. Når det gjelder det redaksjonelle innholdet er fortsatt god kvalitet styrende for vår virksomhet. I løpet av året vi JES Consult Gruppen knytte til seg flere redaksjonelle ressurser. Bakgrunnen er at det er ønskelig med noe variasjon i hvorledes stoff presenteres, og det gir økt robusthet i forlaget. Styrende for valg av journalist er å sikre god faglig forståelse for fagene vi behandler.
Våtkalibrerer alle mengdemålere for beste målenøyaktighet
Brandstory
KROHNE Altometer produserer et sekssifret antall avanserte mengdemålere årlig, hver eneste blir våtkalibrert for best mulig nøyaktighet.
Solid kalibreringsregime for prosessinstrumenter gir produksjonsløft
Etter at Grans Bryggeri startet med strukturert kalibrering av prosessinstrumenter og overgang til mer tilstandsbasert vedlikehold av prosessutstyret, har leveringsgraden økt fra 92 til 98 prosent i produksjonen.
Ny utgave av AMNYTT: Fra gode målinger til intelligent industri
Den nye utgaven av AMNYTT Magasin tar leserne med inn i norsk prosessindustri – fra instrumentering og prosesstyring til smart vedlikehold, digitale tvillinger, KI og avansert robotikk. Vi besøker blant annet Yara Porsgrunn, Borregaard og Glencore Nikkelverk.
Helautomatisert salatproduksjon
For å brødfø en voksende befolkning må matproduksjonen globalt øke dramatisk – samtidig må miljøpåvirkningen fra jordbruket reduseres. Tørke i Spania gir mindre tilgang på salat for norske aktører og tørke, oversvømmelse og andre klimarelaterte hendelser vil skje hyppigere i årene som kommer. Avisomos helautomatiserte system for vertikal dyrking løser flere av landbrukets største utfordringer.
– Vi bygger det som blir norges første helautomatiserte plantefabrikk, der hele prosessen fra frøet blir sådd til produktet forlater fabrikken foregår ved hjelp av roboter, sier Morten Dahl, CTO i Avisomo.











