AMNYTT 06 2020 kollasj cop

AMNYTT 06 2020 er publisert

Det er flere spennende industriprosjekter under utredning, finansiering eller realisering i Norge. Flere er kjennetegnet ved at det er ønske om å utnytte ren å billig kraft som fundament for konkurransedyktig norske arbeidsplasser. I skrivende stund har vi rekordfulle vannmagasiner.

Fra industrielt ståsted er det ønskelig at norske naturresurser skal brukes til å gi verdiskapning i Norge.

Tenk industri

Derfor bør vi si ja takk til mer fornybar kraftproduksjon i Norge. Og en balansert evaluering av hva som er mest optimal forbruk av kraften til beste for videreutvikling av det norske velferdssamfunnet.

Vi presentere flere spennende prosjekter og teknologier i siste utgave av AMNYTT Magazine.

Last ned AMNYTT 06 2020 her.

Jarle, Ådne og Bjørn-åge. Foto: AxFlow

AxFlow AS overtar distribusjonen av Richter Process Pumps & Valves i Norge

AxFlow AS styrker sin satsing på industrielle væskehåndteringssystemer ved å bli ny norsk distributør av de tyske kvalitetsproduktene fra Richter Process Pumps & Valves.

Jan Erik Lunde

Pepperl+Fuchs styrker teamet

Jan Erik Lunde er ansatt som salgsingeniør i Pepperl+Fuchs AS i Porsgrunn. Han er 29 år og har en svært allsidig og relevant bakgrunn. 

AMNYTT nr 3 - 2025

Nytt magasin er publisert

Hvordan påvirker KI og generativ KI fremtidens produksjon?
Bli med på brobygging mellom innovasjon og effektivitet – og få innsikt i digital sirkulærøkonomi og integrerte løsninger.
Les også om Equinors automatiseringsutstyr, Siemens’ nye industriverktøy og tredje del av Flowskolen.

Vibecke Flinskau

Rittal styrker laget

Vibecke Flinskau er ny Area Sales Manager IT. Vibeke har mer enn 20 års erfaring innen telekombransjen samt med IT og markedserfaring i bunn.