AMNYTT 03 2021 kolasj crop

AMNYTT 03 2021 er publisert

Trygge og givende arbeidsplasser gir dobbelt gevinst for nasjonen. Fagfolk i vår sektor i industrien har i mange år vært sentrale i arbeidet med å utvikle spennende og trygge arbeidsplasser. Det er nå en internasjonal trend, forsterket av COVID 19 pandemien, i å ta produksjon hjem. Grundige analyser viser at det ikke var så lønnsomt som mange økonomer forfektet, å outsource arbeidsplasser.

Robotisering, digitalisering er to viktige teknologier i arbeidet med å øke konkurransekraften i industrien. Stadig fler bedrifter utnytter mulighetene som nå gir seg. AMNUTT følger opp disse trendene.

Last ned siste utgave av AMNYTT her.

Tar trykk- og nivåmåling til skyene

Tar trykk- og nivåmåling til skyene

VEGA holder standen som markedsleder og trendsetter innen radar nivåmåling. Samtidig øker selskapet trykket på trykkmålinger. Og uansett måleprinsipp slår selskapet et slag for skyuniverset MyVEGA.

Sømløst i tid og rom, digitalt fra A til Å

Sømløst i tid og rom, digitalt fra A til Å

NFEA-konferansen ”digitalisering i automatiseringsdomenet 2025” bød på teknologiske fremskritt for digitalisering av operasjonell- og informasjonsteknologi fra vugge til grav. Digitale modeller og tvillinger og kommunikasjonsteknologi står i sentrum.

Rolf Skatvedt, Total Fiscal Metering

Rolf Skatvedt, Total Fiscal Metering

Sørger for mesterlige mengdemålinger

Det er neppe noen som slår Rolf Skatvedt (67) på kompetanse innen fiskale mengdemålinger av olje og gass – som gir riktig avregning av store verdier for operatører og myndigheter. Men at han ble ekspert på fiskale- og kjøp og salgssystemer i olje og gassindustrien skjedde ved en tilfeldighet for mer enn 40 år siden.

Jan Huus, Beckhoff

Beckhoff styrker satsingen på Vestland

Beckhoff Automation AS har ansatt Jan Huus som ny salgsingeniør med base i Bergen. Han vil få et særlig ansvar for kundeoppfølging og videre utvikling av relasjoner i Vestland-regionen.

Med ansettelsen av Jan styrker Beckhoff sin tilstedeværelse på Vestlandet og satser ytterligere på tett kundedialog, teknisk rådgivning og skreddersydde løsninger for industrien.