Beckhoff og Alfred Nesset Automasjon

Alfred Nesset Automasjon sertifisert som Beckhoff Solution Provider

Alfred Nesset Automasjon AS har blitt sertifisert som Beckhoff Solution Provider og tilføres dermed et nytt teknologisk kompetanseledd i Beckhoffs norske partnernettverk. Denne sertifiseringen underbygger selskapets kompetanse innen industriautomasjon og integrerte automasjonsløsninger.

Sertifiseringen betyr at Alfred Nesset Automasjon fra nå inngår i et globalt partnerprogram med et strengt fokus på teknisk ekspertise og innovasjon. Programmet retter seg mot leverandører med solid erfaring i å utvikle og implementere løsninger basert på Beckhoffs åpne og fleksible automasjonsplattform, noe som er essensielt for å møte komplekse og skreddersydde automasjonsbehov i industrien.

Kim Kiltveit, daglig leder i Beckhoff Automation AS, forklarer:

– Vi ser at Alfred Nesset Automasjon oppfyller de krav vi stiller til teknisk kompetanse og tilpasningsevne. Denne sertifiseringen bidrar til en styrket lokal forankring for Beckhoff, og baner vei for mer presise og effektive løsninger innen industriautomasjon.

Gjennom partnerskapet vil Alfred Nesset Automasjon få tilgang til avansert teknisk støtte og kompetansehevende tiltak fra Beckhoff, slik at de kan videreutvikle sine løsninger og ytterligere styrke sin posisjon innen industriell prosess- og styringsteknologi. Dette anses som en viktig milepæl for å møte de stadig økende kravene til automatisering og digitalisering i industrien.

Beckhoff Automation har gjennom sin globale ekspertise etablert seg som en sentral leverandør av PC-baserte styringssystemer og distribuerte automasjonssystemer, som er avgjørende verktøy i moderne industriproduksjon. Med innlemmelsen av Alfred Nesset Automasjon i partnerprogrammet, forventes det en ytterligere spisskompetanse innen utvikling og implementering av integrerte automasjonsløsninger for industrielle prosesser.

Phoenix Contact uskjermede kort-til-kort-kontakter

Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling

Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.

Data senter. Foto: Scneider Electric

Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA

Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.

Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric

Dr Wolfgang Drahm (til venstre) og Dr Alfred Rieder (i midten) har bygget opp et senter for pre-utvikling. Sammen med teamet sitt og kolleger i Endress+Hauser Flow – her representert ved Dr Vivek Kumar – utvikler de nye innovasjoner. Foto: Endress+Hau

Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling

I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.

ABB GCP-100

ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet

ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.