
Alfred Nesset Automasjon sertifisert som Beckhoff Solution Provider
Alfred Nesset Automasjon AS har blitt sertifisert som Beckhoff Solution Provider og tilføres dermed et nytt teknologisk kompetanseledd i Beckhoffs norske partnernettverk. Denne sertifiseringen underbygger selskapets kompetanse innen industriautomasjon og integrerte automasjonsløsninger.
Sertifiseringen betyr at Alfred Nesset Automasjon fra nå inngår i et globalt partnerprogram med et strengt fokus på teknisk ekspertise og innovasjon. Programmet retter seg mot leverandører med solid erfaring i å utvikle og implementere løsninger basert på Beckhoffs åpne og fleksible automasjonsplattform, noe som er essensielt for å møte komplekse og skreddersydde automasjonsbehov i industrien.
Kim Kiltveit, daglig leder i Beckhoff Automation AS, forklarer:
– Vi ser at Alfred Nesset Automasjon oppfyller de krav vi stiller til teknisk kompetanse og tilpasningsevne. Denne sertifiseringen bidrar til en styrket lokal forankring for Beckhoff, og baner vei for mer presise og effektive løsninger innen industriautomasjon.
Gjennom partnerskapet vil Alfred Nesset Automasjon få tilgang til avansert teknisk støtte og kompetansehevende tiltak fra Beckhoff, slik at de kan videreutvikle sine løsninger og ytterligere styrke sin posisjon innen industriell prosess- og styringsteknologi. Dette anses som en viktig milepæl for å møte de stadig økende kravene til automatisering og digitalisering i industrien.
Beckhoff Automation har gjennom sin globale ekspertise etablert seg som en sentral leverandør av PC-baserte styringssystemer og distribuerte automasjonssystemer, som er avgjørende verktøy i moderne industriproduksjon. Med innlemmelsen av Alfred Nesset Automasjon i partnerprogrammet, forventes det en ytterligere spisskompetanse innen utvikling og implementering av integrerte automasjonsløsninger for industrielle prosesser.
Emerson lanserer oppgradert AMS Trex – raskere feltarbeid med sertifisert kalibrering
Den nyeste versjonen av AMS Trex Device Communicator gir feltpersonell raskere og mer presis kommunikasjon med feltinstrumenter, styrket sikkerhet og støtte for sertifisert kalibrering.
Phoenix Contact styrker salgsteamet
Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.
KROHNE styrker satsingen på landbasert industri
KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.
EtherCAT oppfyller CRA-kravene
EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.











