
Ny leder for systemer og løsninger hos Malthe Winje
Jim Martin Johansen(46) har tiltrådt stillingen som Manager System & Solutions i Malthe Winje Automasjon med hovedfokus på SCADA programvare fra ICONICS.
Jim Martin er sivil ingeniør ifra NTNU - Teknisk Kybernetikk. Han kommer ifra stillingen som avdelingssjef for prosjektavdelingen i Malthe Winje Automasjon, en avdeling på 50 prosjektingeniører som dekker flere markedsområder som byggautomasjon, samferdsel, vann - avløpsteknikk og energi.
Nøkkelkompetanse
Jim Martin har bred kunnskap innen elektro, automasjon og elkraftteknikk med fordypning i industrielle datasystemer. Han vil bidra med sin tekniske spisskompetanse innen overordnet driftskontroll med IKT- og ulike kommunikasjonsløsninger mangeårige erfaring med salg- og prosjektledererfaring for leveranser av store kompliserte automasjonsløsninger mot drifskritisk infrastruktur.
Arbeidsoppgaver
Jim Martin har med sin lange fartstid, siden 2006 i Malthe Winje en veldig god kunnskap om markedene og løsningene for SCADA programvare.
Malthe Winje har nylig overtatt som ICONICS (www.iconics.com ) sin salgskanal i Norge og produktporteføljen og videreutviklingen av markedet vil sammen med andre systeminegratører være en viktig del av vårt nye forretningsområde.
Robot skal gjøre smelteverk mer effektive og bærekraftige
På smelteverk strømmer flytende metall fra store smelteovner. Det manuelle arbeidet har vært svært krevende, og forbundet med risiko for de de som jobber der. TappingMate er en robot som tar mennesket ut av tappesonen.
– Det er et tøft miljø, vi har holdt på i fem år med å utvikle løsninger for smelteverk og tapping av metall. Med maskinsyn, sensorikk og automatisering vil roboten skape en bedre arbeidshverdag for ansatte, redusere utslipp og gjøre industrien mer lønnsom, sier Bjørn Audun Risøy, leder for innovasjon og utvikling i Momek, og daglig leder i Momek TappingMate AS.
Mercedes-Benz bruker humanoid robot i produksjonen
Den tyske bilprodusenten tester for tiden bruken av humanoide robot ved Digital Factory Campus i Berlin. "Apollo" transporterer komponenter til produksjonslinjen, og lærer seg å jobbe autonomt.
KROHNE-teknologi måler verdier for en halv milliard daglig på Mongstad
Avansert måleteknologi sørger for svært nøyaktige målinger av oljen som eksporteres fra Norge, for riktig avregning til kunder og beskatning til staten.
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.











