ABB Per Erik crop

Holsten har hatt flere lederroller i ABB, både i Norge og globalt

Per Erik Holsten (55) blir ny administrerende direktør for ABB i Norge

Holsten etterfølger Steffen Waal, som fortsetter som administrerende direktør for ABB Power Grids Norway AS. Per Erik Holsten startet i ABB 1986. Han har en Master of Business Administration (MBA) i International Business fra University of East London og er utdannet ingeniør fra nåværende NTNU.

Holsten har hatt flere lederroller i ABB, både i Norge og globalt. Han er i dag HUB-leder for Industrial Automation Energy Industries i Nord-Europa, en rolle han også vil fortsette i.

- Videre satsing på teknologi og tjenester som støtter det grønne skiftet og bærekraft gjennom elektrifisering og digitalisering er viktige satsingsområder for ABB fremover, sier Per Erik Holsten.
- Andelen grønn teknologi nærmer seg allerede 60 prosent av ABBs omsetning.

Steffen Waal, som ledet ABB i Norge i perioden 2010 til 2019, er administrerende direktør i nystartede ABB Power Grids Norway AS. Dette selskapet overdras til Hitachi i 2020.

Siemens Innovation Days: Fra automatisering til autonom produksjon

Siemens Innovation Days: Fra automatisering til autonom produksjon

Årets innovasjonsdager hos Siemens stod igjen i digitaliseringens navn med vyer om autonom produksjon, men selskapet har ikke lagt bort utviklingen av maskinvare for automatisering. For selv om budskap som mer programvare, kunstig intelligens og datasikkerhet fikk mest plass fra podiet, fristet den tilhørende minimessen med fysiske godbiter.

Komplett logistikkautomatisering, nå med KI-drevne roboter

Komplett logistikkautomatisering, nå med KI-drevne roboter

Den fysiske delen av Norges største nettbutikk, Komplett, er full av avansert, industriell teknologi som sørger for effektiv håndtering av varene, fra handlekurv til transport til kunden. Siste skudd på stammen er helautomatiske roboter for hulter-til-bulter-plukking og best mulig plassering i kundeeskene, drevet av kunstig intelligens.

Første produksjon av norske havredrikker gjennom smart samarbeid

Første produksjon av norske havredrikker gjennom smart samarbeid

Norgesmøllene tar med seg forbehandlet, norsk havre fra møllene i Skien over Oslofjorden for produksjon av havredrikker hos NEN-produkter AS i Fredrikstad. Et flunkende nytt produksjonsanlegg er koplet til eksisterende tapperi, pakkeri og logistikkfunksjoner.

Tar trykk- og nivåmåling til skyene

Tar trykk- og nivåmåling til skyene

BRANDSTORY (Betalt innhold) 

VEGA holder standen som markedsleder og trendsetter innen radar nivåmåling. Samtidig øker selskapet trykket på trykkmålinger. Og uansett måleprinsipp slår selskapet et slag for skyuniverset MyVEGA.