AWS Journy to the Cloud-1 crop

En reise mot skyen

En produsents teknologiske fremgang hindres vanligvis av betydelige driftsmessige utfordringer. Endringer kan hindres av lagring av produksjonsdata er gjort i forskjellige format, høye driftskostnader, mangel på intern kompetanse, utilstrekkelig operasjonell teknologi / informasjonsteknologi-integrasjon, høyhastighets databehandlingsbehov og maskinstans.

Selv om produsenter kan ta flere tilnærminger for å overvinne disse hindringene, er deres overordnede mål å oppnå sømløs tilgang til bedriftens data. Imidlertid er ikke de fleste eksisterende infrastrukturer tilstrekkelig forberedt på denne langsiktige digitale transformasjonen.

Dette White Paperet behandler disse problemstillingene. Last ned dokumentet her.

Emerson AMS Trex Device Communicator

Emerson lanserer oppgradert AMS Trex – raskere feltarbeid med sertifisert kalibrering

Den nyeste versjonen av AMS Trex Device Communicator gir feltpersonell raskere og mer presis kommunikasjon med feltinstrumenter, styrket sikkerhet og støtte for sertifisert kalibrering.

Thomas Pettersen, Phoenix Contact

Phoenix Contact styrker salgsteamet

Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.

Ola Christensen Braathe, Krohne

KROHNE styrker satsingen på landbasert industri

KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.

EtherCAT Technology Group

EtherCAT oppfyller CRA-kravene

EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.