
Vi må bli mer innovative
AMNYTT 04 2019 er publisert
Norge blir fraløpt i EUs rangering av de mest innovative regionene i Europa. Danmark, Finland og Sverige ligger alle høyere. I den nye rangeringen har EU-kommisjonen tatt for seg 238 regioner i EUs 28 medlemsland samt Norge, Sveits og Serbia. Trøndelag troner øverst blant de norske regionene og kommer på 15. plass i EUs rangering, mens Oslo og Akershus følger på 16. plass.
Du kan lese om et praktanlegg av et vannrenseanlegg. God faglig utført arbeid ligger til grunn for sikker vannforsyning. Det finne verdensledende produsenter i Norge. Med bakgrunn i vår tradisjonsrike skipsfartsnæring er det utviklet verdensledende analysesystemer.
Det er mye mer å lese, last ned AMNYTT 04 2019
Ha en god sommer
Siemens Innovation Days: Fra automatisering til autonom produksjon
Årets innovasjonsdager hos Siemens stod igjen i digitaliseringens navn med vyer om autonom produksjon, men selskapet har ikke lagt bort utviklingen av maskinvare for automatisering. For selv om budskap som mer programvare, kunstig intelligens og datasikkerhet fikk mest plass fra podiet, fristet den tilhørende minimessen med fysiske godbiter.
Komplett logistikkautomatisering, nå med KI-drevne roboter
Den fysiske delen av Norges største nettbutikk, Komplett, er full av avansert, industriell teknologi som sørger for effektiv håndtering av varene, fra handlekurv til transport til kunden. Siste skudd på stammen er helautomatiske roboter for hulter-til-bulter-plukking og best mulig plassering i kundeeskene, drevet av kunstig intelligens.
Første produksjon av norske havredrikker gjennom smart samarbeid
Norgesmøllene tar med seg forbehandlet, norsk havre fra møllene i Skien over Oslofjorden for produksjon av havredrikker hos NEN-produkter AS i Fredrikstad. Et flunkende nytt produksjonsanlegg er koplet til eksisterende tapperi, pakkeri og logistikkfunksjoner.
Tar trykk- og nivåmåling til skyene
BRANDSTORY (Betalt innhold)
VEGA holder standen som markedsleder og trendsetter innen radar nivåmåling. Samtidig øker selskapet trykket på trykkmålinger. Og uansett måleprinsipp slår selskapet et slag for skyuniverset MyVEGA.











