
Teknologien ikke gir den funksjonaliteten som er forventet
5G er her, nå diskuteres 6G
Ledende industrielle miljøer ser fremover. Under den første IEEE 5G++ Online Summit Dresden diskuterte sentrale personer hva som kommer etter 5G. Det årlige arrangementet som diskuterer 5G teknologien på bred basis, var i år digitalt. Konklusjonen på årets paneldiskusjon var at først når 6G kommer vil industriens behov fullt ut bli dekket. 6G vil bli langt likere 5G, enn 4G er 3G.
Men først må 5G utvikles slik at industrielle løsninger gir den funksjonalitet som spesifikasjonene tilsier. Panelet som diskuterte om det ville bli noe 6G hadde bred sammensetning, fra sentrale miljøer i tysk industri og forskning og utvikling.
Panelleder:
- Professor Frank Fitzek, 5G Lab Tyskland
Paneldeltakere:
- Professor Gerhard Fettweis, 5G Lab Tyskland
- Konsernsjef (CEO) Peter Reidel, Rohde & Schwarz
- Konsernsjef (CEO) Attila Bilgic, Krohne Group
- Teknologidirektør Håkan Andersson, Ericsson
- Teknologidirektør Volker Ziegler, Nokia Bell Labs
Attila Bilgic fra Krohne Group, moderselskapet til Krohne Instrumentation, representerte industrielt automatiseringsmiljø med hovedvekt på måleteknikk.
Møter ikke alle forventninger
Alle paneldeltakerne tok utgangspunkt i at 5G er under realisering. Men de fleste mente at utviklingen viser at realiseringen av teknologien ikke gir den funksjonaliteten som er forventet. Flere sa at 2G ga fullt ut 1G funksjonalitet, 3G ga 2G funksjonalitet, og så videre. Derved ble konklusjonen på paneldebatten at vi må vente på 6G for å få all funksjonalitet som vi nå forventer av 5G.
Les hele artikkelen her; http://magazine.amnytt.no/nr-7-2020/0095309001608212733/p50
Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling
Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.
Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs
Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.
Ny utgave av AMNYTT magasin
Møte nestorene Sæland og Borchsenius i videointervju. Les vårt profilintervju med Trygve Dirdal, fagleder instrumentering i Equinor. Vi skriver også om sensorer som forstår og roboter som beskytter – industrien tar nye steg mot smartere, tryggere og grønnere produksjon.