
3D onlinekonfigurator for modulære testpluggsystemer
Testpluggsystemene FAME er den modulære systemmodulen for energiteknikk fra Phoenix Contact. Med FAME-konfiguratoren kan man nå med få klikk opprette personlig tilpassede løsninger for funksjonskontroll av strøm- og spenningsomformere samt utløse- og signalkontakter.
I en intuitiv 3D-visualisering konfigureres først tilkoblingsteknikken og monteringstypen. Alle data, som merking og koding, overføres automatisk fra testplugglisten til testpluggen og blinddekselet, slik at løsningens tre enkeltdeler til enhver tid passer med hverandre. Dermed konfigureres bare testplugglisten, de andre enkeltdelene avledes automatisk.
Når konfigureringen er fullført, gjøres de digitale produktdataene tilgjengelig som et individuelt datablad for løsningen, renderings, 3D-modeller i forskjellige formater og skisser. Deretter kan konfigurasjonen legges i handlekurven og bestilles. Pris og artikkelnummer vises direkte. Artikkelnummeret lagres i systemene til Phoenix Contact, og kan til enhver tid hentes opp eller løsningen bestilles på nytt.
Tar trykk- og nivåmåling til skyene
VEGA holder standen som markedsleder og trendsetter innen radar nivåmåling. Samtidig øker selskapet trykket på trykkmålinger. Og uansett måleprinsipp slår selskapet et slag for skyuniverset MyVEGA.
Sømløst i tid og rom, digitalt fra A til Å
NFEA-konferansen ”digitalisering i automatiseringsdomenet 2025” bød på teknologiske fremskritt for digitalisering av operasjonell- og informasjonsteknologi fra vugge til grav. Digitale modeller og tvillinger og kommunikasjonsteknologi står i sentrum.
Rolf Skatvedt, Total Fiscal Metering
Sørger for mesterlige mengdemålinger
Det er neppe noen som slår Rolf Skatvedt (67) på kompetanse innen fiskale mengdemålinger av olje og gass – som gir riktig avregning av store verdier for operatører og myndigheter. Men at han ble ekspert på fiskale- og kjøp og salgssystemer i olje og gassindustrien skjedde ved en tilfeldighet for mer enn 40 år siden.
Beckhoff styrker satsingen på Vestland
Beckhoff Automation AS har ansatt Jan Huus som ny salgsingeniør med base i Bergen. Han vil få et særlig ansvar for kundeoppfølging og videre utvikling av relasjoner i Vestland-regionen.
Med ansettelsen av Jan styrker Beckhoff sin tilstedeværelse på Vestlandet og satser ytterligere på tett kundedialog, teknisk rådgivning og skreddersydde løsninger for industrien.











