
Mulig å registrere dampforbruk fra lave til høye strømningshastigheter
Verdens første Clamp-on flowmeter for damp
Flow-Teknikk lanserer Clamp-on ultralyd flowmeter for damp. Flexim som teknologileder og markedsleder innen clamp-on ultralyd flowmåling av gasser og væsker har nå lansert verdens første clamp-on ultralyd flowmeter for damp
Non-invasiv og effektiv
FLUXUS ST måler dampmengde «Non-invasivt» fra utsiden av røret. Non-invasiv måling av dampen betyr flowmåling uten avbrudd i drift og tilførsel damp. Siden clamp-on ultralyd-transducerne ganske enkelt er montert på utsiden av røret, krever det bare minimal installasjonsinnsats og ingen kapping av rørledningen.
Den akustiske målemetoden viser seg å være imponerende med sin høye måledynamikk som er svært følsom selv ved lave strømningshastigheter og fungerer uavhengig av strømningsretningen. På grunn av dette store måleområdet (strømningshastigheter fra 0,01 m / s opp til 60 m / s), er det ikke behov for å redusere rørdiameteren for tilpasse seg til et inline flowmeters krav til minimum strømningshastighet. Dessuten forårsaker non-invasiv måling ikke noe trykktap. Transducermontasjen kan isoleres fullstendig for å redusere ethvert varmetap for miljøet.
Med FLUXUS ST er det for første gang noensinne mulig å registrere all dampforbruk fra veldig lave til veldig høye strømningshastigheter med en mengdemåler størrelse.
High-End multifunksjonelt måleverktøy
FLUXUS G601 ST er den nye moderne bærbare mengde- og energimåleren for alle mengde- og energiapplikasjoner som finnes i bransjen.
I tillegg til non-invasiv dampflowmåling, er FLUXUS G601 ST også mulig å benytte for måling av væskestrøm, gass og trykkluftstrøm, så vel som energi i oppvarmings- eller kjøleapplikasjoner. Alt sammen i ett måleapparat.
Dette gjør FLUXUS G601 ST til det perfekte verktøyet for oversikt over energiforbruk og vedlikehold, siden bare ett målesystem er nødvendig for å håndtere alle mengdemålings-applikasjoner.
100% prosess tilgjengelighet er garantert når du bruker en FLEXIM-løsning – installasjonen av en FLUXUS G601 ST kan gjøres innen 2 timer på det varme røret.
Ny clamp-on-teknologi gir inline-lignende temperaturmåling
Endress+Hauser har lansert iTHERM SurfaceLine TM611, et nytt temperaturmålingssystem som kombinerer fordelene ved kontaktfri installasjon med målenøyaktighet og responstid som nærmer seg tradisjonell inline-teknologi.
SMART industri 2025: Et nøkternt innblikk i norsk industris teknologiske utvikling
NOVA Spektrum i Lillestrøm var i perioden 6.–8. mai vertskap for SMART industri 2025, en fagmesse med tydelig fokus på teknologi, automatisering og fremtidens industrielle løsninger. Arrangementet samlet aktører fra hele verdikjeden – fra utstyrleverandører og teknologiselskaper til produksjonsbedrifter og utdanningsmiljøer.
Målet med messen var å vise status for og retningen på industriell utvikling i Norge. Det ble gjort gjennom en kombinasjon av demonstrasjoner, foredrag og utstillerstands med fokus på blant annet maskinering, additiv produksjon, digitalisering og energieffektivisering.
Alfred Nesset Automasjon sertifisert som Beckhoff Solution Provider
Alfred Nesset Automasjon AS har blitt sertifisert som Beckhoff Solution Provider og tilføres dermed et nytt teknologisk kompetanseledd i Beckhoffs norske partnernettverk. Denne sertifiseringen underbygger selskapets kompetanse innen industriautomasjon og integrerte automasjonsløsninger.
Lunner kommune tar i bruk KI for smartere avløpsrensing
Lunner kommune tester ny teknologi ved Harestua og Volla renseanlegg. Ved hjelp av kunstig intelligens skal avløpsvann renses med mindre kjemikaler, samtidig som driften effektiviseres og kostnader kuttes.