Floww teknikkST100 crop

I menyen kan man endre blant annet måleenheter, rørdimensjon og medie

Trykk, temperatur og mengde i en måler

ST100 er den mest avanserte måleren fra produsenten FCI. Måleren, som forhandles av Flow-Teknikk,  kan lagre opp til 5 unike kalibreringer av ulike gassmikser av samme gass eller forskjellige gasser. Skaleringen er fra 100:1 til 1000:1.

Leveres med on-board datalogger og 2GB SD kort som standard.
ST100 serien består av to modeller: ST og STP. ST måler både flow og temperatur, STP måler i tillegg trykk. Begge modellene finnes med singel eller dobbel sensor.

Skjermen er en stor 2″ x 2″ LCD skjerm, med navigerbar meny. I menyen kan man endre blant annet måleenheter, rørdimensjon og medie.
ST100 har også en analog inngang, som gjør at man blant annet kan ta inn signaler fra en analysator for å automatisk endre mellom kalibreringer ved endring i gasskomposisjon.

ST100 kan kalibreres for nær sagt alle prosessgasser, inkludert våtgass, gassmikser og «skitne» gasser.

  • Måleområde 0,07-305 m/s
  • Nøyaktighet ±0.75% avlest, ±0.5% av full skala
  • Temperaturområde -40°C til 454° C
  • Trykk opp til 70 bar(g)
  • Elektronikkhus i  IP 67
  • ATEX(sone 1/21), IECEx, FM og FMc godkjent
  • SIL 1 kompatibel; SFF
  • 3 x 4-20mA utgang (Flow, trykk, og temperatur) trykk som opsjon.
  • Isolerte 4-20mA utganger, NAMUR NE43 kompatible, integrert HART
  • Modbus, Profibus, Fieldbus eller HART som opsjon
  • For rørdimensjoner 25mm-2500mm

 

Sømløst i tid og rom, digitalt fra A til Å

Sømløst i tid og rom, digitalt fra A til Å

NFEA-konferansen ”digitalisering i automatiseringsdomenet 2025” bød på teknologiske fremskritt for digitalisering av operasjonell- og informasjonsteknologi fra vugge til grav. Digitale modeller og tvillinger og kommunikasjonsteknologi står i sentrum.

Rolf Skatvedt, Total Fiscal Metering

Rolf Skatvedt, Total Fiscal Metering

Sørger for mesterlige mengdemålinger

Det er neppe noen som slår Rolf Skatvedt (67) på kompetanse innen fiskale mengdemålinger av olje og gass – som gir riktig avregning av store verdier for operatører og myndigheter. Men at han ble ekspert på fiskale- og kjøp og salgssystemer i olje og gassindustrien skjedde ved en tilfeldighet for mer enn 40 år siden.

Jan Huus, Beckhoff

Beckhoff styrker satsingen på Vestland

Beckhoff Automation AS har ansatt Jan Huus som ny salgsingeniør med base i Bergen. Han vil få et særlig ansvar for kundeoppfølging og videre utvikling av relasjoner i Vestland-regionen.

Med ansettelsen av Jan styrker Beckhoff sin tilstedeværelse på Vestlandet og satser ytterligere på tett kundedialog, teknisk rådgivning og skreddersydde løsninger for industrien.

Dypdykker i fiskale målinger for naturgass, hydrogen og CO2

Dypdykker i fiskale målinger for naturgass, hydrogen og CO2

Et av høstens vakreste eventyr for de som er opptatt av gode målinger for kjøp og salg av gasser gikk av stabelen i Tønsberg i slutten av oktober.