Beijer H3_PR_crop

Dokumentert energibesparelse

Tar energibesparelser til nye høyder

Med tredje generasjons HVAC-omformere H3, tar Beijer Electronics et skritt videre når det gjelder energibesparelser. HVAC-frekvensomformeren H3 er tilgjengelig i effektområdet fra 0,75 kW til 45 kW.

Dokumentert energibesparelse

Den nye H3-serien øker motorsystemets virkningsgrad til mer enn 98 %, noe som fører til lavere energiforbruk og reduserte levetidskostnader. Dokumentert energibesparelse hjelper forbrukerne med å spare betydelige summer, år etter år. Samtidig reduseres harmonisk forvrenging på det elektroniske utstyret og den variable hastighetsstyringen. Den såkalte iTHD, Total Harmonic Current Distortion, blir under 30 % og oppfyller dermed EN61000-3-12.

 H3-serien styrer siste generasjon av induksjonsmotorer i tillegg til permanentmagnetiserende AC-motorer, børsteløse DC-motorer og synkrone reluktansmotorer. Ellers er H3-serien identisk med den eksisterende H2-serien når det gjelder funksjonalitet og IP-kapsling.

For ytterligere informasjon se: www.beijer.no

Aggreko BESS crop

Aggreko øker batteriinvesteringene til 200 millioner dollar for å støtte energiovergangen

Aggreko har økt sine globale investeringer i mobile batterilagringssystemer (BESS) til rundt 200 millioner dollar, slik at flere bedrifter kan få tilgang til den nyeste batteriteknologien og nå sine mål om netto nullutslipp.

Emerson Tescom_BRW crop

Ny Emerson Flushing Ring

TESCOM AGI Flushing Ring fra Emerson med modulær montering for bruk ved skylling. Ved å gi en fullstendig og modulær ventilmontering med et enkelt delenummer effektiviserer skylleringen i AGI BR-serien bestilling og legger til rette for enkel bestilling på nytt med bestemte testkrav fra kunder. Både de tradisjonelle ringene i BRS «sandwich»- og BRW «wafer»-stil er tilgjengelig, samt BR7-designet i «integrert deksel», som omfatter lufting/skylling i selve flensringen.

KUKA KR_SCARA crop

Ny kraftig SCARA-robot fra KUKA

– raske bevegelser og 60 kg nyttelast. KUKA lanserer nok en SCARA-robot denne høsten. En kraftig modell med en maksimal nyttelast på 60 kilo. SCARA-roboter har flere fordeler. De er energieffektive, kostnadseffektive og kan bevege seg raskt med svært høy presisjon, sier Micael Amandusson, channel manager hos KUKA Nordic.

© Beckhoff

Neste generasjon PLS teknologi

Beckhoff muliggjør et reelt sprang i ytelse innen automasjonsteknologi med TwinCAT PLC++. Både utvikling og hastighet kan akselereres, samtidig som de velkjente fordelene med TwinCAT, som konsekvent integrasjon, kompatibilitet og åpenhet, fortsatt leveres.