Schneider-M580ePAC-crop

Utviklet spesielt for å imøtekomme fremtidens behov i Industri 4.0.

Styrker oppetiden med ny ePAC-lansering

Energispesialisten Schneider Electric lanserer en rekke nye modeller i Modicon M580-serien, den første serien PLC’er med ethernet integrert direkte i kjernen.

De nye modellene kommer med en high-end CPU, som gir økt oppetid, bedre IT-sikkerhet og mulighet for Hot Standby. M580 ePAC er utviklet spesielt for å imøtekomme fremtidens behov i Industri 4.0.

Den intelligente ePAC Modicon M580 er verdens første PLC med ethernet innebygget direkte i k. Dermed forvaltes den populære protokollen i PLC’ens egen mikroprosessor fremfor i en ekstern co-prosessor. Nå oppgraderer Schneider Electric serien med en rekke modeller med nye egenskaper, som imøtekommer markedets økende etterspørsel etter intelligente produkter.

Mulighet for Hot Standby

M580 kommer nå med en high-end CPU, som gir mulighet for en Hot Standby-løsning med to sammenkoblede ePAC’er i en løsning. Det gir helt nye muligheter for å sikre oppetiden selv ved brudd i en styretavle. De nye modeller av M580 ePAC er nettilkoblet via en 1GB ethernetforbindelse, og kan uten problemer plasseres opp til 8 KM fra hverandre uten at det får innflytelse på oppetiden ved et eventuelt utfall eller brudd.

Bygget for cybersikkerhet
Alle modeller av Modicom M580 ePAC er utviklet for å møte markedets krav til optimal IT-sikkerhet. Derfor kommer serien nå med Achilles Level 2 og ISA-sertifiseringer. For brukere med behov for sporbarhet i deres prosesser, er Modicon M580 nå utstyrt med større hukommelse og hurtigere databehandling.

Integrasjon gir merkbare fordeler

Modicon M580 benytter den nyeste teknologien for at imøtekomme bransjens behov for sikkerhet, pålitelighet, operasjonell gjennomsiktighet og full åpenhet ovenfor tredjepartsløsninger.

Den komplette integrasjonen mellom PLC og Ethernet er nettopp det som skaper ePac og som gir en rekke merkbare fordeler.

M580 ePAC gir:

  • Økt innsyn i prosessens nøkkeldata og hendelser
  • Mer transparens og konsistens i informasjonen
  • Høyere kapasitet for datatrafikk

Enkel konfigurasjon

Den kraftfulle Modicon M580 ePAC er valgt som hovedkomponent i PlantStruxure, Schneider Electrics integrerte automationsarkitektur til fullskalaprosjekter innen produksjon og bearbeiding. PLC’ens innebygde Ethernet åpner for hurtig utførelse og trådløs systemdiagnostisering via PC’er, smartphones eller tablets.

Konfigurasjon kan gjøres på farten. Man behøver ikke å stoppe prosessen hvis det eksempelvis skal endres i arkitekturen, tilføye moduler eller endre et program.

Det er mulig å oppgradere til Modicon M580 uten ytterligere investeringer i softwareutvikling eller kursing.


 

Aggreko BESS crop

Aggreko øker batteriinvesteringene til 200 millioner dollar for å støtte energiovergangen

Aggreko har økt sine globale investeringer i mobile batterilagringssystemer (BESS) til rundt 200 millioner dollar, slik at flere bedrifter kan få tilgang til den nyeste batteriteknologien og nå sine mål om netto nullutslipp.

Emerson Tescom_BRW crop

Ny Emerson Flushing Ring

TESCOM AGI Flushing Ring fra Emerson med modulær montering for bruk ved skylling. Ved å gi en fullstendig og modulær ventilmontering med et enkelt delenummer effektiviserer skylleringen i AGI BR-serien bestilling og legger til rette for enkel bestilling på nytt med bestemte testkrav fra kunder. Både de tradisjonelle ringene i BRS «sandwich»- og BRW «wafer»-stil er tilgjengelig, samt BR7-designet i «integrert deksel», som omfatter lufting/skylling i selve flensringen.

KUKA KR_SCARA crop

Ny kraftig SCARA-robot fra KUKA

– raske bevegelser og 60 kg nyttelast. KUKA lanserer nok en SCARA-robot denne høsten. En kraftig modell med en maksimal nyttelast på 60 kilo. SCARA-roboter har flere fordeler. De er energieffektive, kostnadseffektive og kan bevege seg raskt med svært høy presisjon, sier Micael Amandusson, channel manager hos KUKA Nordic.

© Beckhoff

Neste generasjon PLS teknologi

Beckhoff muliggjør et reelt sprang i ytelse innen automasjonsteknologi med TwinCAT PLC++. Både utvikling og hastighet kan akselereres, samtidig som de velkjente fordelene med TwinCAT, som konsekvent integrasjon, kompatibilitet og åpenhet, fortsatt leveres.