
Utformingen tåler støt, vibrasjoner og aggressiv rengjøring
Robust Laser Sensor med IO-Link
Banner Engineering, som forhandles av HF Danyko, lanserer IO Link versjon av Q4X laser sensor. Når sensor er i IO-Link-mode, kommuniserer den med IO-Link-master. Dette gir tilgang til alle parameter.
Den intelligente data lagringen til IO-Link 1.1 gjør at man kan erstatte en sensor uten å stille parametere. Disse blir automatisk overført fra IO-Link master ved sensorbytte.
Ytterligere informasjon i IO Link Mode inkluderer blant annet Excess Gain - overvåker signalstyrke for forebyggende vedlikehold (rengjøring).
Levetid teller - Sporer tid siden produsert og/eller tid siden siste nullstilling
Finn meg funksjon – Setter LED på sensor i blink for å enkelt finne sensor på anlegget.
Q4X dekker et 25-300 mm område på tvers av flere farger, materialer og overflater.
Løser vanskelige avstandsbaserte applikasjoner uavhengig av emnets reflektivitet.
Detekterer 1 mm avstands endringer på vanskelige sorte eller blanke mål.
Vinklet 4-sifret LED-display med brukervennlige touch-knapper gir et intuitiv oppsett og god lesbarhet.
Sensor i rustfritt stål er IP67, IP68, IP69K og Ecolab sertifisert. Den robuste utformingen tåler støt, vibrasjoner og aggressiv rengjøring.
Applikasjoner
- Tilstedeværelse / fravær / orientering
- Svart skum på svart plast
- Skinnende pakke deteksjon
- Multicolor pakke deteksjon
- Enhver utfordrende distanse-basert applikasjon
For mer informasjon se: www.hf.net
Aggreko øker batteriinvesteringene til 200 millioner dollar for å støtte energiovergangen
Aggreko har økt sine globale investeringer i mobile batterilagringssystemer (BESS) til rundt 200 millioner dollar, slik at flere bedrifter kan få tilgang til den nyeste batteriteknologien og nå sine mål om netto nullutslipp.
Ny Emerson Flushing Ring
TESCOM AGI Flushing Ring fra Emerson med modulær montering for bruk ved skylling. Ved å gi en fullstendig og modulær ventilmontering med et enkelt delenummer effektiviserer skylleringen i AGI BR-serien bestilling og legger til rette for enkel bestilling på nytt med bestemte testkrav fra kunder. Både de tradisjonelle ringene i BRS «sandwich»- og BRW «wafer»-stil er tilgjengelig, samt BR7-designet i «integrert deksel», som omfatter lufting/skylling i selve flensringen.
Ny kraftig SCARA-robot fra KUKA
– raske bevegelser og 60 kg nyttelast. KUKA lanserer nok en SCARA-robot denne høsten. En kraftig modell med en maksimal nyttelast på 60 kilo. SCARA-roboter har flere fordeler. De er energieffektive, kostnadseffektive og kan bevege seg raskt med svært høy presisjon, sier Micael Amandusson, channel manager hos KUKA Nordic.
Neste generasjon PLS teknologi
Beckhoff muliggjør et reelt sprang i ytelse innen automasjonsteknologi med TwinCAT PLC++. Både utvikling og hastighet kan akselereres, samtidig som de velkjente fordelene med TwinCAT, som konsekvent integrasjon, kompatibilitet og åpenhet, fortsatt leveres.