
Kan også velge fra et høyt antall individuelle merkinger
Pluggforbindere for automatisert produksjon
Den nye, krympebaserte ledning-til-kort-pluggforbinderserien Connexis for kabelkonfeksjoneringer fra Phoenix Contact optimaliserer automatisert produksjon og sørger slik for tempo og presisjon ved kretskortpluggforbindelsen.
En optisk merking på pluggen gir tydelig montering i egen produksjon eller i felten. Kundene kan også velge fra et høyt antall individuelle merkinger. For å utelukke feilplugging tilbyr Phoenix Contact kodede plugger og basislister. Det kan velges blant opptil tre kodinger. Porteføljen fra Connexis består av plugger og basislister i horisontal eller vertikal tilkoblingsretning, samt veggjennomføringer. Det åpner for både komponenttilkoblinger og skjøteforbindelser via plugg og bøssing. Krympekontaktene finnes for ledere fra AWG 28 til 14. Med delingsmålene 2,5 mm, 3,81 mm og 5,08 mm er pluggforbinderne i porteføljen D21, D31 og D32 egnet for forskjellige signal- og lavspenningsforsyninger.
Automatisering driver fremtidens industri
Les i AMNYTT hvordan teknologi, måling og digitalisering gir bærekraft, sikkerhet og konkurransekraft.
Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør
Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.
Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling
Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.