
Kan også velge fra et høyt antall individuelle merkinger
Pluggforbindere for automatisert produksjon
Den nye, krympebaserte ledning-til-kort-pluggforbinderserien Connexis for kabelkonfeksjoneringer fra Phoenix Contact optimaliserer automatisert produksjon og sørger slik for tempo og presisjon ved kretskortpluggforbindelsen.
En optisk merking på pluggen gir tydelig montering i egen produksjon eller i felten. Kundene kan også velge fra et høyt antall individuelle merkinger. For å utelukke feilplugging tilbyr Phoenix Contact kodede plugger og basislister. Det kan velges blant opptil tre kodinger. Porteføljen fra Connexis består av plugger og basislister i horisontal eller vertikal tilkoblingsretning, samt veggjennomføringer. Det åpner for både komponenttilkoblinger og skjøteforbindelser via plugg og bøssing. Krympekontaktene finnes for ledere fra AWG 28 til 14. Med delingsmålene 2,5 mm, 3,81 mm og 5,08 mm er pluggforbinderne i porteføljen D21, D31 og D32 egnet for forskjellige signal- og lavspenningsforsyninger.
Lars Gunnar Vik styrker innesalget hos Vega Norge
Lars Gunnar Vik er ansatt som salgsingeniør i Vega Norges salgsteam, med fokus på innesalg innen nivå- og trykkinstrumentering.
Bjørnar Stenseth ansatt som prosjektleder i Vega Norge
Vega Norge har ansatt Bjørnar Stenseth som prosjektleder i selskapets prosjektavdeling. Stenseth kommer inn med solid erfaring fra teknisk salg og prosjektarbeid innen subsea, marine samt olje- og gassindustrien.
Emerson lanserer oppgradert AMS Trex – raskere feltarbeid med sertifisert kalibrering
Den nyeste versjonen av AMS Trex Device Communicator gir feltpersonell raskere og mer presis kommunikasjon med feltinstrumenter, styrket sikkerhet og støtte for sertifisert kalibrering.
Phoenix Contact styrker salgsteamet
Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.











