
Har tidligere jobbet med salg og kundeservice
Phoenix Contact rekrutterer internt til nyopprettet salgsrolle
Phoenix Contact AS har gleden av å ønske Pia Martinsen velkommen i en nyopprettet rolle som Sales Coordinator. Phoenix Contact er i vekst og vi ser behovet for en koordinerende rolle i salgsavdelingen. Stillingenskalbidra inn i teamet med salgsstøtte, og sørge for god flyt innad i avdelingen og eksternt mot kunder, samt bidra til økt kundetilfredshet.
Phoenix Contact ønsker at rollen skal fungere som en samlende enhet for teamet, sammen med salgssjefen. Pia rekrutteres internt fra rollen som CRM Responsible/Customer Support og vil gradvis tre inn i den nyopprettede rollen.
Om Pia Martinsen: Pia har tidligere jobbet med salg og kundeservice og har blant annet12 års ledererfaring fra norske store selskaper. Hun rekrutteres internt og har dermed med seg god erfaring og kunnskap om interne systemer og rutiner, som vil være et godt tilskudd til salgsavdelingen.
Vi gleder oss til å få med Pia i teamet, og hun vil være et godt bidrag til å møte økt aktivitet og muligheter i omstillingen som er foran oss med økt fokus på elektrifisering, sier salgssjef Rune Hauge.
4-20 mA: Seiglivet strømsløyfe
Borregaard gjorde en grundig vurdering av kommunikasjon med feltinstrumentering da et av anleggene skulle oppgraderes. Resultatet var at eksisterende, digital feltbuss ble faset ut. Og klassikeren 4-20 mA gjorde comeback for å sørge for pålitelig kommunikasjonen i tiårene fremover.
Rent mel i posen, og masse annet snadder
Norgesmøllene kjører hardt på norske råvarer, overskuddet tilbake til norske bønder for videreutvikling av norsk landbruk og høy automatiseringsgrad. Og anlegget i Skien er ekstra foroverlent med kontinuerlig vekst og lansering av nye ferdigprodukter nærmest på løpende bånd. Et av resultatene er en økning i arbeidsstokken på 50 prosent det siste tiåret.
Sirkulærøkonomi på veldrevet renseanlegg
Saulekilen renseanlegg er selvforsynt med energi og kjører hardt på enhetlig styringssystem, fra pumpestasjoner til renseanlegget.
Lynkjapp effektbryter for DC-distribusjon kan gjøre maritime kraftløsninger grønnere
ABB melder at verdens første IEC-sertifiserte effektbryter med halvlederteknologi kan løse utfordringer innen likestrømsdistribusjon. Teknologien skal tilrettelegge for opptil 20 prosent lavere energiforbruk og utslipp enn vekselstrømsløsninger i maritim sektor.











