
Phoenix Contact forsterker innen automasjon
Thomas Christiansen er ansatt som Product Manager for Cyber Security og funksjonell sikkerhet i Phoenix Contact. Med utdanning som automatiker og erfaring fra rollen som automasjons teknikker på Tine SA, Arcus Norway AS og prosjekt ingeniør i ABB, tar Thomas med seg en bred erfaring og kompetanse.
«Etter nå 2 uker i Phoenix Contact har jeg begynt å få en del spennende oppgaver og stortrives! Jeg har blitt godt tatt imot av kollegaene mine og veldig fornøyd med det kollegiale miljøet.
Jeg er overveldet over hvor mange spennende produkter vi har og synes arbeidsoppgavene er både interessante og givende. Ser fram til å lære masse nytt og ikke minst sette det i praksis og hjelpe Phoenix Contact til å nå nye høyder!» - Thomas Christiansen.
I rollen får Thomas ansvar for nettverksprodukter som Switcher, rutere, industriell brannmur og produkter for seriell kommunikasjon og IO-overføring, fjernkommunikasjon og funksjonell sikkerhet.
Jon Kåre Solås som tidligere var innehaver av stillingen har tatt fatt på nye oppgaver som Industriansvarlig for prosess, marine og Power2X.
Om Phoenix Contact
PHOENIX CONTACT AS ble etablert i 1987 og er et datterselskap av PHOENIX CONTACT GmbH & Co. KG i Tyskland, en av verdens ledende virksomheter innen elektronisk interface og industriell automatiseringsteknikk. Vi er en familiebedrift med hovedkvarter i Tyskland. Bedriftsgruppen omfatter 15 tyske og 4 internasjonale bedrifter samt 55 salgsavdelinger over hele verden. På internasjonalt plan er vi representert i over 100 land og selskapet sysselsetter ca. 20 000 medarbeidere.
Autic System har fått ny daglig leder
Autic System AS fikk ny toppleder den 1. februar 2025. Pål Andersen har tatt over som daglig leder etter Petter Kvalberg, som nå går av med pensjon.
Endringer i ledelsen hos Process Partner AS
Fra 1. januar 2025 tiltro Dag Thorstensen som ny daglig leder i Process Partner.
Elteco styrker staben
Kjetil Davidsen er ansatt som ny produktsjef med ansvar for Polylux samt lyn og overspeningsvern.
Krohne styrker organisasjonen
KROHNE har foretatt en rekke nyansettelser den siste tiden. Kai E. Østling er ny servicesjef. Han kommer fra stillingen som teamleder for service hos Nerliens Meszansky, leverandør av analyse- og måleutstyr til farmasøytisk industri og sykehus.