Pepeprl VariKont crop

Presenterer nå en forlenget koblingsavstand,

Pepperl+Fuchs presenterer VariKont induktiv giver med forlenget koblingsdistanse

Siden introduksjonen for mer enn 50 år siden har VariKont serien vært en av de mest suksessfulle seriene induktive givere fra Pepperl+Fuchs. Gjennom årene har det skjedd en utvikling både når det gjelder design og fleksibilitet. 

Utviklingen vi presenterer nå er forlenget koblingsavstand, opp til 30 mm flush montert og 50 mm i non-flush applikasjoner. Dette realiseres gjennom såkalt «Active Schielding Technolgy», noe som i praksis vil si at vi har designet inn en ekstra spole. Denne spolens oppgave er å detektere og kompensere for metalliske objekter i området rundt sensoren for å sikre stabil funksjon.

Suksessfaktorene som roterbart hode, høy IP grad, IP68/ 69 og godt synlige lysdioder både for spenning og koblingstilstand er selvfølgelig videreført også på disse nye sensorene med forlenget koblingsdistanse.

Du finner mer informasjon her; https://www.pepperl-fuchs.com/norway/no/varikont_active_shielding.htm

Lars Gunnar Vik, VEGA Norge

Lars Gunnar Vik styrker innesalget hos Vega Norge

Lars Gunnar Vik er ansatt som salgsingeniør i Vega Norges salgsteam, med fokus på innesalg innen nivå- og trykkinstrumentering.

Bjørnar Stenseth, VEGA Norge

Bjørnar Stenseth ansatt som prosjektleder i Vega Norge

Vega Norge har ansatt Bjørnar Stenseth som prosjektleder i selskapets prosjektavdeling. Stenseth kommer inn med solid erfaring fra teknisk salg og prosjektarbeid innen subsea, marine samt olje- og gassindustrien.

Emerson AMS Trex Device Communicator

Emerson lanserer oppgradert AMS Trex – raskere feltarbeid med sertifisert kalibrering

Den nyeste versjonen av AMS Trex Device Communicator gir feltpersonell raskere og mer presis kommunikasjon med feltinstrumenter, styrket sikkerhet og støtte for sertifisert kalibrering.

Thomas Pettersen, Phoenix Contact

Phoenix Contact styrker salgsteamet

Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.