Pepperl Purge_Animation_Standbild crop

Pålitelig og sertifisert i alle verdensdeler: Globale purge-løsninger

Purge  eller på norsk Overtrykkspyling er en allsidig beskyttelsesmetode som kan brukes i en lang rekke industrielle applikasjoner. Basert på prinsippet om adskillelse mellom eksplosjonsfarlig og sikker atmosfære, gir den eksplosjonsbeskyttelse for både gassfare og støvfare. Videre er det også en av få typer beskyttelse som gjør at konvensjonelt utstyr kan brukes i potensielt eksplosive atmosfærer. 

Overtrykkspyling fungerer ved at man setter et lukket kabinett under overtrykk og overvåker konstant luftmengde og trykk. Ved trykkfall som skyldes åpning av skapdør eller ved at feil oppstår, blir det elektriske utstyret i skapet kontrollert nedstengt. På den måten unngår man at det ikke Ex-sertifiserte utstyret i skapet kan antennes av eventuelle gasser på utsiden. Den store fordelen med denne beskyttelsesarten er at et den kan brukes i små utstyrsskap, i store og komplekse sammenstillinger, og i motorer og annet roterende elektrisk utstyr. Som ledere innen Purging Technology®, har Pepperl+Fuchs mer enn 25 års erfaring med å produsere innovative og globalt sertifiserte løsninger som er bemerkelsesverdig enkle å bruke og enkelt kan håndteres i typer applikasjoner. Systemet gir ikke bare rensing og trykksetting, den overvåker også kontinuerlig forholdene i skapet, foretar automatiske justeringer og gir utgangsalarmer for pålitelig beskyttelse.

Emerson crop

Emerson vinner IoT Breakthrough-pris for 2025 for «Årets industrielle innovasjon»

Emerson har vunnet prisen for «Årets industrielle IoT-innovasjon» for sin DeltaV™ Workflow Management-programvare under den 9. årlige IoT Breakthrough Awards. Prisen anerkjenner Emersons neste generasjons programvare-som-en-tjeneste-løsning for å hjelpe farmasøytiske selskaper med å utvikle, skalere og produsere livsendrende celle- og genterapier mer effektivt.

EH_gas_measurement crop

Strategisk partnerskap er i gang

SICK og Endress+Hauser slår seg sammen om prosessautomatisering. SICK og Endress+Hauser tar i bruk sitt strategiske partnerskap innen prosessautomatisering: SICKs avanserte gassanalyse- og mengdemålingsteknologi er nå en integrert del av Endress+Hausers omfattende instrumentportefølje. Målet med samarbeidet er å gi kunder i prosessindustrien enda bedre støtte til å øke anleggets effektivitet, beskytte miljøet og redusere CO2-avtrykket.

Fint Halvor crop

Fieldbus International AS gjør strategisk oppkjøp av Fieldbus Inc

Fieldbus International AS, Fint AS, en ledende leverandør av feltbusskommunikasjonsteknologi, har fornøyelsen av å kunngjøre at de har inngått en avtale om å kjøpe Fieldbus Inc, et ledende selskap innen Foundation Fieldbus-teknologi. Dette strategiske oppkjøpet understreker Fints ambisjon om å bli verdens ledende leverandør av feltbuss konvertere og øke verdien på selskapet. 

Gloria crop

Med ny teknologi og tett samarbeid som drivkraft

Gloria Odberg er ansvarlig for styresystemet hos BASF i Sandefjord. Hun drives fremover av ny teknologi og godt samspill med kollegaer og andre forbindelser i industrien. Vi skal innom datafangst, kunstig intelligens, styringssystem og kommunikasjonsløsninger.