
Sikrer pålitelig forsyning av alle forbrukere
Nye strømforsyninger for maskinteknikk
Strømforsyninger i serien Trio Power fra Phoenix Contact er spesielt designet for bruk innen maskinteknikk. Samtlige funksjoner og den plassbesparende byggformen er tilpasset de høye kravene på dette området.
De elektrisk og mekanisk robuste komponentene sikrer pålitelig forsyning av alle forbrukere også ved vanskelige omgivelsesbetingelser. For å oppnå høy anleggstilgjengelighet for samtlige maskiner og anlegg har de syv nye strømforsyningene dynamisk Power Boost, som med 150 % av nominell strøm i fem sekunder, starter også vanskelig last. Den robuste designen med høy støt-, vibrasjons- og spenningssikkerhet, de høye MTBF-verdiene (Mean Time Between Failure) på over én million timer samt den aktive funksjonsovervåkingen med DC-OK-LED og potensialfri signalkontakt sørger for sikker forsyning av samtlige tilkoblede 24 V DC forbrukere.
Porteføljen omfatter fire enfasede og tre trefasede strømforsyninger med utgangsstrøm fra 3 til 20 A. Verktøyløs kabling med Push-in-tilkobling sørger for at man sparer tid ved installeringen. Den smale byggformen gjør at den ikke opptar mye plass i automatikkskapet: Den trefasede enheten med 20 A imponerer med sin byggbredde på 68 mm. Det store temperaturområdet fra -25 °C til +70 °C gir god fleksibilitet med hensyn til bruksområder, det samme gjør den pålitelige oppstarten ned til -40 °C. Det store inngangsspenningsområdet for alle vanlige AC- og DC-nett samt den omfattende godkjennelsespakken åpner for bruk over hele verden. Utgangsspenningen kan stilles inn fra 24 til 28 V DC, spenningsfall utjevnes dermed helt problemfritt.
Aggreko øker batteriinvesteringene til 200 millioner dollar for å støtte energiovergangen
Aggreko har økt sine globale investeringer i mobile batterilagringssystemer (BESS) til rundt 200 millioner dollar, slik at flere bedrifter kan få tilgang til den nyeste batteriteknologien og nå sine mål om netto nullutslipp.
Ny Emerson Flushing Ring
TESCOM AGI Flushing Ring fra Emerson med modulær montering for bruk ved skylling. Ved å gi en fullstendig og modulær ventilmontering med et enkelt delenummer effektiviserer skylleringen i AGI BR-serien bestilling og legger til rette for enkel bestilling på nytt med bestemte testkrav fra kunder. Både de tradisjonelle ringene i BRS «sandwich»- og BRW «wafer»-stil er tilgjengelig, samt BR7-designet i «integrert deksel», som omfatter lufting/skylling i selve flensringen.
Ny kraftig SCARA-robot fra KUKA
– raske bevegelser og 60 kg nyttelast. KUKA lanserer nok en SCARA-robot denne høsten. En kraftig modell med en maksimal nyttelast på 60 kilo. SCARA-roboter har flere fordeler. De er energieffektive, kostnadseffektive og kan bevege seg raskt med svært høy presisjon, sier Micael Amandusson, channel manager hos KUKA Nordic.
Neste generasjon PLS teknologi
Beckhoff muliggjør et reelt sprang i ytelse innen automasjonsteknologi med TwinCAT PLC++. Både utvikling og hastighet kan akselereres, samtidig som de velkjente fordelene med TwinCAT, som konsekvent integrasjon, kompatibilitet og åpenhet, fortsatt leveres.