Autic Roft  Industrielt_Exor2 crop

Har Multi-Touch betjening og integrert IOT gateway med OPC UA klient/server

Nye operatørpaneler for røffe forhold

Exor International, som forhandles av Autic Systems, lanserer to nye operatørterminaler med elegant design for plassering i ekstreme EX sone 2 miljø. eX710G er utstyrt med en lyssterk 10,1 tommer skjerm på hele 800 nit, som kan leses i direkte sollys.

EX715FB er operatørterminal som er godkjent for bruk innen næringsmiddelindustrien. Fronten er av syrefast stål som i henhold til DIN42115, tåler høytrykkvask med sterke kjemikaler. Temperaturområdet er utvidet til å tåle fra -20 C° til +60 C°. Terminalens display er polyesterbelagt, for å sikre overflaten mot glass-splinter dersom enheten skulle komme til å knuse. Den tilfredsstiller også krav om FDA21 CFR 177.2006. HMI programvaren jMobile støtter FDA-funksjoner, som elektronisk registrering og signaturer.

Exor HMI har Multi-Touch betjening og integrert IOT gateway med OPC UA klient/server, for Industri 4.0 anvendelser og tilgang til skyløsninger.

Mange nye protokoller som EtherCAT, PROFINET, Ethernet / IP og POWERLINK har tilkommet.

For mer informasjon, se våre hjemmesider www.autic.no   

 

Boksen går hos Farris

Boksen går hos Farris

Fjorårets nye bokselinje sender produksjonen av Farris til nye høyder. Men selv om tappemaskinen som spruter ut nærmere ti fulle bokser i sekundet kalles hjertet i anlegget, er god måleteknikk i mikserne selve hjernen. For det er nøyaktige mengdemålere som er kilden til riktige og stabile smaksopplevelser.

Siemens Innovation Days

Siemens Innovation Days: Heldigitalt fra A til Å, nesten!

Selv om innovasjonsdagene hos Siemens i slutten av 2025 stod i digitaliseringens navn, er ryktet om maskinvarens død innen automatisering sterkt overdrevet. Datasikkerhet, kunstig intelligens og digitalisering generelt var høyt på agendaen, men deltagerne fikk også servert fysiske godbiter.

02 EF Profil

Den europeiske automatiseringshjelperen fra Rafnes

Jan Grønlid (60) har en sentral rolle som Project Automation Manager hos Ineos Inovyn. Han ukependler til selskapets anlegg på tvers av Europa og løser kontrollsystemutfordringer med norsk bedriftskultur hvor dyp relasjonsbygging med kollegaer står høyt i kurs. 

HIMA Seafood

Hima Seafood: I verdensklasse på bærekraft og avansert teknologi

Fisken er naturligvis sjefen i verdens største landbaserte oppdrettsanlegg for ørret. Men, avansert måleteknikk, styring, overvåking og røkting er avgjørende for trygg og god oppvekst.