
Nye funksjoner i Mitsubishi Electric’s GS-serie (-N) HMI paneler
Mitsubishi Electric har gjort en oppdatering av panelene i den populære GS-serien (-N) med utvidet funksjonalitet og ytelse. GS-serien (-N) erstatter dagens 7 "og 10" modeller i den foregående GS-serien.
De nye operatørpanelene er tilgjengelig fra vårt lager fra midten av april og støttes i den kommende GT Works3 ver.1.250L.
Operatørpanelene leveres med blant annet følgende nye funksjoner og egenskaper:
- Utvidet minne
- oppgradert grafikk med ny font
- utvidet sporbarhet med operatørlogg
- VNC server funksjonalitet for fjernovervåking og kontroll
- “skjermspeiling” og RS485 kommunikasjon.
Om
Mitsubishi Electric Factory Automation er en verdensledende aktør innen salg, support og produksjon av automasjonsprodukter. Med et heldekkende tilbud fra enkel maskinstyring til løsninger for produksjonsanalyse basert på våre produkter innen automasjon. Her inngår blant annet styresystemer, motordrifter og servostyring, roboter, CNC, HMI, SCADA og lavspenningsprodukter.
Vi tilbyr i tillegg komplette helhetsløsninger innen automasjon.
For ytterligere informasjon, se; Mitsubishi Electric Factory Automation - Norway
Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling
Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.
Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs
Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.
Ny utgave av AMNYTT magasin
Møte nestorene Sæland og Borchsenius i videointervju. Les vårt profilintervju med Trygve Dirdal, fagleder instrumentering i Equinor. Vi skriver også om sensorer som forstår og roboter som beskytter – industrien tar nye steg mot smartere, tryggere og grønnere produksjon.