
Gir høyt utgående dreiemoment og maksimal kapasitet for radial og aksial belastn
Nye ettrinns NORDBLOC.1 tannhjulsgir
NORD DRIVESYSTEMS har utvidet utvalget av ettrinns NORDBLOC.1 tannhjulsgir med tre større størrelser. De nye drivenhetene gir høyt utgående dreiemoment og maksimal kapasitet for radial og aksial belastning.
Det nye ettrinns NORDBLOC.1-tannhjulsgiret fra NORD DRIVESYSTEMS gir høyt utgående dreiemoment og maksimal kapasitet for radial og aksial belastning
De ettrinns NORDBLOC.1-tannhjulsgirene supplerer NORD DRIVESYSTEMS’ sortiment med innovative drivenheter med høy ytelse og lang levetid. Drivspesialisten har nå utvidet den populære serien med tre større størrelser.
De tre nye produktene – SK 871.1, SK 971.1 og SK 1071.1 – har effekter fra 0,12 til 45 kW og dekker dreiemomentområdet opp til 1000 Nm. De optimaliserte lagrene betyr at drivenhetene enkelt tåler stor aksial og radial belastning. Disse robuste girenhetene i støpejern er derfor optimalt egnet til pumper og røreverk.
De innovative NORDBLOC.1-tannhjulsgirene imponerer med høy ytelse, kompakt design og optimal driftssikkerhet. De har ingen skjøter eller lokk. Dette øker produktets stabilitet, samtidig som det gir en glattere overflate der hverken væske eller faste stoffer kan samle seg. Det FEM-optimerte UNICASE-huset sikrer maksimal styrke og stivhet.
Den modulbaserte designen gir stor fleksibilitet med sine mange konfigurasjons- og monteringsalternativer. Alle variantene er tilgjengelige i flensmonterte (B5 eller B14) og fot-/flensmonterte versjoner. Muligheter til IEC- og NEMA-motormontering, samt et stort utvalg utstyrsvarianter for aksler, lagre og smøring, kan enkelt implementeres.
Aggreko øker batteriinvesteringene til 200 millioner dollar for å støtte energiovergangen
Aggreko har økt sine globale investeringer i mobile batterilagringssystemer (BESS) til rundt 200 millioner dollar, slik at flere bedrifter kan få tilgang til den nyeste batteriteknologien og nå sine mål om netto nullutslipp.
Ny Emerson Flushing Ring
TESCOM AGI Flushing Ring fra Emerson med modulær montering for bruk ved skylling. Ved å gi en fullstendig og modulær ventilmontering med et enkelt delenummer effektiviserer skylleringen i AGI BR-serien bestilling og legger til rette for enkel bestilling på nytt med bestemte testkrav fra kunder. Både de tradisjonelle ringene i BRS «sandwich»- og BRW «wafer»-stil er tilgjengelig, samt BR7-designet i «integrert deksel», som omfatter lufting/skylling i selve flensringen.
Ny kraftig SCARA-robot fra KUKA
– raske bevegelser og 60 kg nyttelast. KUKA lanserer nok en SCARA-robot denne høsten. En kraftig modell med en maksimal nyttelast på 60 kilo. SCARA-roboter har flere fordeler. De er energieffektive, kostnadseffektive og kan bevege seg raskt med svært høy presisjon, sier Micael Amandusson, channel manager hos KUKA Nordic.
Neste generasjon PLS teknologi
Beckhoff muliggjør et reelt sprang i ytelse innen automasjonsteknologi med TwinCAT PLC++. Både utvikling og hastighet kan akselereres, samtidig som de velkjente fordelene med TwinCAT, som konsekvent integrasjon, kompatibilitet og åpenhet, fortsatt leveres.