
Evnen til å raskt sjekke maskinens status blir stadig viktigere
Ny versjon av M2Web gir enkel overvåking av KPI-er fra Ewon-tilkoblede maskiner
HMS Networks presenterer nå en ny versjon av M2Web-tjenesten som gjør at brukere av Ewon® Flexyprodukter umiddelbart kan overvåke KPI-er, Key Performance Indicators, fra maskiner som er lokalisert eksternt.
Ved hjelp av en standard PC, nettbrett eller smarttelefon får maskinbyggere og sluttbrukere full oversikt over deres installasjoner, takket være et nytt intuitivt grafisk grensesnitt, en mobilvennlig responsiv visning og et kart over alle tilkoblede maskiner.
Evnen til å raskt sjekke maskinens status blir stadig viktigere for maskinbyggere og sluttbrukere. Imidlertid er fulle IIoT-løsninger (Industrial Internet of Things) ofte både for komplekse, tidkrevende og kostbare å distribuere. HMS retter seg mot denne situasjonen med M2Web, en innovativ tjeneste som er kostnadsfritt inkludert i alle Ewon Flexy-produkter registrert på Talk2M® sikker skyplattform.
Med M2Web kan brukerne dra nytte av sikker nettleserbasert mobiltilgang til KPI-er fra eksterne maskiner via Ewon Flexy-produkter, slik at brukerne kan koble seg til f.eks. en ekstern HMI, webserver, PC, skjermer og mer. M2Web krever ingen programvareinstallasjon – brukeren trenger bare å åpne en standard nettleser. I M2Web presenteres informasjonen i et moderne responsivt grafisk grensesnitt, og en kartvisning er implementert for å muliggjøre et globalt perspektiv på installerte maskiner i felten.
Den splitter nye KPI-funksjonen gjør at brukerne enkelt kan få øyeblikkelig informasjon om tilstanden og ytelsen til alle tilkoblede maskiner. Brukeren definerer ganske enkelt opptil 6 ønskede KPI-er ved å velge parametere inne i tag-databasen eller hver Ewon Flexy. Hver KPI viser visuell varslingsstatus: Blå for normal tilstand, Gul for advarsel og Rød for Alarm.
Mens M2Web er en enkel måte for maskinbyggere å overvåke alle maskinens KPI-er på ett sted, er det også et veldig praktisk verktøy for sluttbrukere. En maskinbygger kan enkelt stille M2Web til disposisjon for sluttbrukerne, slik at hver sluttbruker kan bruke M2Web som et enkelt overvåkingsverktøy, inkludert en oppsummering av alle tilkoblede maskiner på stedet.
Drevet av den anerkjente Talk2M sikre skyplattformen fra HMS Networks, gir M2Web maskinbyggere, sluttbrukere – og deres systemintegratorer – en ny måte å få tilgang til installasjonene fra en hvilken som helst enhet, for eksempel PC, nettbrett eller smarttelefon. Takket være nøkkelinformasjonen som er tilgjengelig via M2Web, kan brukerne unngå nedetid i produksjonen og forbedre operasjonell effektivitet
KROHNE styrker satsingen på landbasert industri
KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.
EtherCAT oppfyller CRA-kravene
EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.
Brevik CCS: Verdens første sementfabrikk med karbonfangst kjører velkjent automatisering
Karbonfangstanlegget kalles en teknisk revolusjon med nyvinninger på mange plan som skal fange mer CO2 enn utslippene fra fossilbilparken i hovedstaden. Men, når det kommer til automatiseringsteknologi, kjører Heidelberg Materials knallhardt på velprøvde løsninger som matcher sementfabrikkens.
Nye sensorteknologier redder rørene
Trådløse fuktighetssensorer øker muligheten for avdekking av korrosjon i rør under isolasjon.
Hybridsensor med mikrofoner og kamera oppdager gasslekkasjer fra rør med stor nøyaktighet.
Og ny temperaturmåleteknologi leverer varene uten fysiske inngrep i rør.











