JFK E COR crop

Er holdbare i en rekke miljøer og applikasjoner har dobbel beskyttelse

Ny serie bærekraftige veggskap med høy kvalitet

JFKnudtzen har et omfattende sortiment på veggskap, som dekker de fleste størrelser og materialer. Design og materialvalg på vår nye serie gir beste produktkvalitet og funksjonalitet i de fleste applikasjoner. Det tilbys også kundetilpassede løsninger i form av maskinering og lakkering. Om du har helt spesielle behov kan tilby skreddersydde veggskap - basert på mål og spesifikasjoner.

Skapene har internasjonale godkjenninger som passer alle industrier.

ETA, - vår leverandør på veggskap har over 40 års erfaring, og er produsent av innovative løsninger av høy kvalitet for industriell automatisering, tøffe miljøer, lavspenning distribusjonsskap og informasjonsteknologi. Skapene kan leveres i stål, rustfritt stål og aluminium.

For at skapene skal være holdbare i en rekke miljøer og applikasjoner har de dobbel beskyttelse. Det vil si at det brukes en katodisk elektrobeskyttelse til maling av skap (kalles E DUP, Double Layer Protection).

Denne behandlingen - som er standard for alle ETAs malte løsninger - bruker en grunning som gir gode kjemiske og fysisk egenskaper, for å sikre høyere produktkvalitet. Målet er å tilby stadig mer pålitelige og passende løsninger for en rekke miljøer og applikasjoner.

Den automatiserte og innovative prosessen har gjort det mulig å oppnå høye kvalitative egenskaper, redusere tykkelsen på toppstrøk og eliminere sløsing av maling i henhold til miljømessig bærekraft.

Skapene finnes i standard størrelser fra 200x300x150 mm til 1200x1200x300 mm. Tilpassede skap produseres fra 300x300x120 mm til 800x1200x300 mm, med produksjon «på millimeteren» (maks dybde 350: 600x1000x350 mm) med metriske måleenheter.

Skapene finnes i forskjellige varianter:

  • Skap med enkel, solid dør
  • Skap med dobbel, solid dør
  • Skap med transparent dør
  • Skap med anti-seismisk design
  • Skap med jordingsbolt (ATEX kompatibel)
  • EMC skap

I tillegg tilbyr JFKnudtzen nødvendig tilbehør som termostater, vifter, varmeelementer, filter, LED-lys med mer.

Skapene er skipsgodkjent i henhold til Rina.

NORD-drives crop

Hvordan NORDs løsninger styrer bevegelser på en intelligent måte

Fra motor til vekselretter: NORD leverer individuelle drivløsninger fra én og samme leverandør. Drivelektronikk fra NORD DRIVESYSTEMS er nøkkelen til enhver frekvensomformerapplikasjon. Med sine NORDAC-frekvensomformere demonstrerer systemleverandøren sin løsningsekspertise også på feltene, der bevegelser må styres på en intelligent måte. Disse finnes i ulike applikasjoner, som også har innflytelse på dagliglivet.

IKM Karsten Moholt crop

IKM Karsten Moholt forlenger rammeavtale med Equinor Energy AS

IKM Karsten Moholt AS er glade for å kunngjøre forlengelsen av rammeavtale med Equinor Energy AS. Opsjonen som er utøvd gjelder for 4 år og sikrer IKM Karsten Moholt forutsigbarhet og et godt grunnlag for videre vekst innen sine kjerneområder.

NORD-IE5plus-Motor crop

IE5+ synkronmotorer fra NORD DRIVESYSTEMS

Ifølge det tyske miljøbyrået bruker elektriske innstallasjoner i industri- og handelssektorene nesten to femtedeler av den totale elektrisiteten i Tyskland. Spesielt elektriske drivverk og aggregatene som drives av dem har derfor et stort og økonomisk energisparingspotensial. Med sin svært effektive nyeste generasjon IE5+-motorer tilbyr systemleverandøren NORD DRIVESYSTEMS en optimal løsning for betydelig reduksjon av energi- og ressursforbruk.

Siemens UNIBUSS crop

Siemens optimaliserer lading av Unibuss’ elektriske busser i Oslo

Siemens har inngått en avtale med Unibuss, en ledende bussoperatør i Oslo-området, for å levere sin innovative Depot360 Managed Services-løsning. Med Norge i front av den globale overgangen til elektrisk mobilitet markerer denne avtalen Siemens’ første Depot360-fotavtrykk i Norge.