Phoenix Cathrine crop

Ny funksjon hos Phoenix Contact

Cathrine Hammerlund har i over 3 år jobbet med kundeservice i Phoenix Contact og nå går hun inn i en ny rolle i selskapet. Hammerlund skal fremover ta over rollen som innkjøpsansvarlig (Purchase & Planner) og skal hente inn varer fra morselskapet i Tyskland. Rollen innebærer å følge opp innkjøp, justere prognoser og vurdere lagerføring av varer i samråd med de enkelte produktansvarlige.

Cathrine har gått på Treider fagskole på linjen for Administrasjonssekretær. Hun Har tidligere erfaring fra Sika Norge der hun jobbet både med kundeservice og hadde innkjøpsansvar for råvarer til produksjon, samt ferdigvarer i den siste delen av perioden.

Cathrine har i sin tid her i selskapet også bidratt med mye positivitet og sosialt engasjement.

Det har vært godt å ha henne med i vårt team på kundeservice.  - Gledelig er det da at hun også tar denne nye utfordringen og at vi fortsatt kan bygge fremtiden sammen med Cathrine, forteller Daglig Leder Henning Grorud. 

 

Lars Gunnar Vik, VEGA Norge

Lars Gunnar Vik styrker innesalget hos Vega Norge

Lars Gunnar Vik er ansatt som salgsingeniør i Vega Norges salgsteam, med fokus på innesalg innen nivå- og trykkinstrumentering.

Bjørnar Stenseth, VEGA Norge

Bjørnar Stenseth ansatt som prosjektleder i Vega Norge

Vega Norge har ansatt Bjørnar Stenseth som prosjektleder i selskapets prosjektavdeling. Stenseth kommer inn med solid erfaring fra teknisk salg og prosjektarbeid innen subsea, marine samt olje- og gassindustrien.

Thomas Pettersen, Phoenix Contact

Phoenix Contact styrker salgsteamet

Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.

Ola Christensen Braathe, Krohne

KROHNE styrker satsingen på landbasert industri

KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.