
Ny funksjon hos Phoenix Contact
Cathrine Hammerlund har i over 3 år jobbet med kundeservice i Phoenix Contact og nå går hun inn i en ny rolle i selskapet. Hammerlund skal fremover ta over rollen som innkjøpsansvarlig (Purchase & Planner) og skal hente inn varer fra morselskapet i Tyskland. Rollen innebærer å følge opp innkjøp, justere prognoser og vurdere lagerføring av varer i samråd med de enkelte produktansvarlige.
Cathrine har gått på Treider fagskole på linjen for Administrasjonssekretær. Hun Har tidligere erfaring fra Sika Norge der hun jobbet både med kundeservice og hadde innkjøpsansvar for råvarer til produksjon, samt ferdigvarer i den siste delen av perioden.
Cathrine har i sin tid her i selskapet også bidratt med mye positivitet og sosialt engasjement.
Det har vært godt å ha henne med i vårt team på kundeservice. - Gledelig er det da at hun også tar denne nye utfordringen og at vi fortsatt kan bygge fremtiden sammen med Cathrine, forteller Daglig Leder Henning Grorud.
Beckhoff styrker satsingen på Vestland
Beckhoff Automation AS har ansatt Jan Huus som ny salgsingeniør med base i Bergen. Han vil få et særlig ansvar for kundeoppfølging og videre utvikling av relasjoner i Vestland-regionen.
Med ansettelsen av Jan styrker Beckhoff sin tilstedeværelse på Vestlandet og satser ytterligere på tett kundedialog, teknisk rådgivning og skreddersydde løsninger for industrien.
Lars Gunnar Vik styrker innesalget hos Vega Norge
Lars Gunnar Vik er ansatt som salgsingeniør i Vega Norges salgsteam, med fokus på innesalg innen nivå- og trykkinstrumentering.
Bjørnar Stenseth ansatt som prosjektleder i Vega Norge
Vega Norge har ansatt Bjørnar Stenseth som prosjektleder i selskapets prosjektavdeling. Stenseth kommer inn med solid erfaring fra teknisk salg og prosjektarbeid innen subsea, marine samt olje- og gassindustrien.
Phoenix Contact styrker salgsteamet
Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.











