Pepperl Siv-reduced crop

Ny ansettelse i Pepperl+Fuchs AS

Siv Dahl er nylig ansatt på ordrekontoret på Pepperl+Fuchs AS i Porsgrunn. Hun overtar jobben etter Kari Glenna som går av med pensjon etter hele 47 år i samme jobb og i samme firma. Det er en imponerende karriere for Kari som nå går mot slutten. Vi vet Kari har mange venner der ute som kommer til å savne henne

Men Siv Dahl med sin lange erfaring er rett person til å overta den krevende jobben. Hennes forrige arbeidsplass var Thon Hotell Høyers i Skien. Der var hun i 15 år. Jobben på ordrekontoret deler hun med Monica Nedrebø, og sammen er de to hele navet i firmaets kommersielle virksomhet. Det betyr å ta imot innkommende samtaler, registrere ordre og følge opp leveranser. I dag er jo alle forretningsprosessene digitalisert, men det å ha kompetente medarbeidere som passer på og overvåker er absolutt like viktig som før.

 

 

Helautomatisert salatproduksjon

Helautomatisert salatproduksjon

For å brødfø en voksende befolkning må matproduksjonen globalt øke dramatisk – samtidig må miljøpåvirkningen fra jordbruket reduseres. Tørke i Spania gir mindre tilgang på salat for norske aktører og tørke, oversvømmelse og andre klimarelaterte hendelser vil skje hyppigere i årene som kommer. Avisomos helautomatiserte system for vertikal dyrking løser flere av landbrukets største utfordringer.

– Vi bygger det som blir norges første helautomatiserte plantefabrikk, der hele prosessen fra frøet blir sådd til produktet forlater fabrikken foregår ved hjelp av roboter, sier Morten Dahl, CTO i Avisomo.

Redder jorda med damp og innovativ teknologi

Redder jorda med damp og innovativ teknologi

SoilSteam Internationals avanserte maskiner redder uren jord fra deponi. Ren damp fra avansert teknologi og automatisering gjør susen for å sterilisere jorda.

Mesternes malingsmester

Mesternes malingsmester

Et av Jotuns produksjonsanlegg i Sandefjord skal være verdens mest effektive malingfabrikk. Høy automatiseringsgrad, smarte maskinløsninger, enhetlig maskinstyring og sentralt batch-kontrollsystem er sentrale ingredienser.

Høy automatiseringsgrad gir global konkurransekraft

Høy automatiseringsgrad gir global konkurransekraft

Legemiddelprodusenten Vistin Pharma i Kragerø har ti prosent av verdensmarkedet for diabetes type 2-medisin. Produksjonen går 24/7 og alt eksporteres. Høyt automatiseringsnivå er et viktig bidrag.