
har som mål å gjøre kjøpsprosessen enda mer effektiv
NORD DRIVESYSTEMS: Nye nettstedet er publisert
NORDs nettsted www.nord.com har fått en splitter ny design. Den nye designen betyr en enda mer brukervennlig nettopplevelse for kundene. Nettbutikken er blitt integrert i nettstedet og er nå satt i forbindelse med eksisterende tjenestetilbud. Flere forbedrede detaljer har gitt større brukervennlighet.
I tillegg til at nord.com har fått en mer moderne og spenstig design, har nettstedet blitt utviklet til en sentral digital plattform. myNORD-kundeportalen, nettbutikken shop.nord.com og nettstedet er nå satt sammen til en felles visuell og funksjonell enhet. Nylanseringen av nettstedet er en del av programmet NORD CONNECT 360, som har som mål å gjøre kjøpsprosessen enda mer effektiv for kundene samt å etablere et integrert og kundefokusert digitaliseringskonsept for Industry 4.0-æraen. Det nye nettstedet gir enkel overføring av informasjon, harmoniserte prosesser og en digital nettverksløsning for interne og eksterne aktører. Oppdatert informasjon er nå tilgjengelig for kunder over hele verden, døgnet rundt. Dette legger også til rette for en dypere prosessintegrering med kundene.
Selskapets bakgrunn
NORD DRIVESYSTEMS har utviklet og produsert drivteknologi i over 50 år. I dag har de cirka 4000 ansatte og er en av verdens ledende leverandører av fullskala og altomfattende løsninger. NORDs produktportefølje strekker seg fra standard drev til skreddersydde løsninger for krevende bruksområder, f.eks. basert på energieffektive eller eksplosjonsbeskyttede drev. Bruttoomsetningen i forretningsåret 2018 var på 700 millioner euro. NORD har datterselskaper og distributører i 98 land og et omfattende servicenettverk, noe som gir korte leveringstider og kundefokuserte tjenester på kort varsel over hele verden. NORDs brede utvalg av girtyper dekker momenter fra 10 Nm til over 250 kNm. Selskapet produserer også motorer i størrelser fra 0,12 kW til 1000 kW og frekvensomformere på opptil 160 kW. NORDs utvalg av omformere består av konvensjonelle modeller for installasjon i kontrollkabinetter i tillegg til fullintegrerte enheter i desentraliserte utgaver.
Morrow og Optimeering skal utvikle AI-drevet software
Kraftproduksjonen må til enhver tid tilpasses forbruket
Det norske cleantech-selskaper Morrow Batteries ASA (Morrow) og Optimeering AS har undertegnet en intensjonsavtale om sammen å utvikle AI-drevet automasjonsprogramvare for kortsiktige kraftmarkedsoperasjoner.
AMNYTT 01 2023 er publisert
Endelig er det offentlig fastslått at det grønne skifte vil kreve med elektrisk kraft enn dagens system kan produsere. En rekke fagfolk og representanter har i lang tid etterlyst økt satsing på produksjon av elektrisk kraft her i landet.
Forsyningssikkerhet avgjørende for å lykkes med elektrifisering av Norge
Har utarbeidet tre råd for hvordan man kan sikre kontroll på forsyningssikkerhet
Sjefforsker Gerd Kjølle i SINTEF mener vi må ligge i forkant på forsyningssikkerhet for å lykkes med elektrifisering av Norge. Digitalisering av kraftsystemet vil bidra til viktige løsninger.
JFKnudtzen blir Weidmüller PROpartner
Vil forenkle planlegging, forenkle produksjon, forenkle ‘klar-til-installasjon’
Hvilken verdi gir dette kundene til PROpartner distributøren. JFKnudtzen tilbyr bred kompetanse, for å gi kunden de beste løsningene på behovene.