Rittal NEMA crop

Alle eksterne deler også tilgjengelige i rustfritt stål

Nå kommer det nye skapsystemet i rustfritt stål og NEMA 4X

Det nye Rittal VX25 skapsystemet er nå tilgjengelig i en 100 prosent rustfritt stål versjon for å møte de høyeste kravene til korrosjonsbestandighet. Skapet er også tilgjengelig i NEMA 4X beskyttelseskategorien for å møte utfordrende miljøer med for eksempel støv, sprut og vannstråler.

Den rustfrie versjonen ble vist på SPC IPC Drives. I tillegg til rammekonstruksjon, dører, paneler og klemplater, er alle eksterne deler også tilgjengelige i rustfritt stål slik som 180 ° hengsler og komforthåndtak.

Ekstra høy beskyttelse

Skapene i stål og rustfritt stål har IP 55 og NEMA 12 beskyttelseskategorier som standard, men Rittal har også introdusert NEMA 4X versjonen, som med sitt tilsvarende IP 66 beskyttelseskategori øker beskyttelsen ytterligere. Det betyr at det elektroniske utstyret i VX25 er pålitelig beskyttet mot støv, vannsprut og vannstråler, selv under krevende forhold.

Fleksibel innredning

Den nesten identiske utformingen av begge VX25 skapene innebærer at inredningen kan flyttes mellom den rustfrie versjonen og NEMA 4X.

Kjøling i krevende miljøer

Rittals nye Blue e+ kjøleaggregat i rustfritt stål er nå også tilgjengelig når VX25 skapet i rustfritt stål skal behøves utstyres med energieffektiv kjøleteknikk for applikasjoner i krevende miljøer.

 

Morrow Batteries products crop

Morrow og Optimeering skal utvikle AI-drevet software

Kraftproduksjonen må til enhver tid tilpasses forbruket

Det norske cleantech-selskaper Morrow Batteries ASA (Morrow) og Optimeering AS har undertegnet en intensjonsavtale om sammen å utvikle AI-drevet automasjonsprogramvare for kortsiktige kraftmarkedsoperasjoner.

les mer...
AMNYTT 01 2023 kolasj crop

AMNYTT 01 2023 er publisert

Endelig er det offentlig fastslått at det grønne skifte vil kreve med elektrisk kraft enn dagens system kan produsere. En rekke fagfolk og representanter har i lang tid etterlyst økt satsing på produksjon av elektrisk kraft her i landet. 

les mer...
FORSYNINGSSIKKERHET crop

Forsyningssikkerhet avgjørende for å lykkes med elektrifisering av Norge

Har utarbeidet tre råd for hvordan man kan sikre kontroll på forsyningssikkerhet

Sjefforsker Gerd Kjølle i SINTEF mener vi må ligge i forkant på forsyningssikkerhet for å lykkes med elektrifisering av Norge. Digitalisering av kraftsystemet vil bidra til viktige løsninger.

les mer...
PROpartner---Kompetanse_m crop

JFKnudtzen blir Weidmüller PROpartner

Vil forenkle planlegging, forenkle produksjon, forenkle ‘klar-til-installasjon’

Hvilken verdi gir dette kundene til PROpartner distributøren. JFKnudtzen tilbyr bred kompetanse, for å gi kunden de beste løsningene på behovene.

les mer...